Szukaj

Francja: Antysemicki atak na znanego żydowskiego filozofa. Grożono mu śmiercią [wideo]

21-02-2019 12:26
antysemicki atak we Francji Fot. LObs / You Tube / screen YouTube
Podziel się

W czasie protestu „żółtych kamizelek” doszło do antysemickiego ataku na francuskiego filozofa żydowskiego pochodzenia Alaina Finkielkrauta. Mężczyzna został obrzucony wyzwiskami, grożono mu też śmiercią.

Alain Finkielkrau został otoczony przez agresywny tłum.

Brudny Syjonisto. Brudny Żydzie. Zginiesz

- słychać na nagraniu.

Film poniżej:

Koniecznie przeczytaj: Francja atakuje Polskę za wołowinę. Tymczasem, to co dzieje się w tamtejszych rzeźniach, mrozi krew w żyłach [+18 wideo]

Czytaj też: Jaok zaatakowany pod siedzibą TVP. „Dostałem w rękę, zostałem kopnięty w piszczel” [wideo]

Krzyczący w kierunku żydowskiego filozofa mężczyzna miał brodę, jaką noszą muzułmańscy salafici. Wskazywał na to sam Finkielkrau.

Na Zachodnie Europy, szczególnie w Niemczech i Francji ataki o podłożu antysemickim nie należą do rzadkości – w przeciwieństwie do Polski. Tymczasem to nasz kraj jest ciągle oskarżany o nienawiść do Żydów.

Rodzice Finkielkrauta, polscy Żydzi, przyjechali do Francji ze Lwowa w latach 30. XX wieku. Ojciec w czasie wojny został odesłany do Auschwitz przez francuski rząd, jednak ostatecznie rodzina osiadła we Francji.

Finkielkraut należy do Akademii Nauk, został odznaczony Legią Honorową, jest więc osobą powszechnie znaną we Francji. Kojarzony jest też z poparciem dla państwa Izrael.

Kiedyś popierał lewicę, jednak z czasem jego poglądy ewoluowały i teraz postrzegane są jako bardziej konserwatywne.

Warto przeczytać: Skandal na rozdaniu Cezarów. Znany francuski aktor w haniebny sposób zaatakował Polskę

Podziel się