Szukaj

Żona Patryka Jakiego przyznaje: „Byłam wolontariuszką WOŚP”. Anna Jaki tłumaczy, dlaczego już nie wspiera akcji [WIDEO]

22-01-2018 01:30
Patryk Jaki, Anna Jaki Twitter / screen Twitter
Podziel się

Przy okazji odbywającego się przed tygodniem 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doszło do ostrego sporu pomiędzy wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim a Jerzym Owsiakiem. Teraz głos w tej sprawie zabrała żona polityka PiS.

Anna Jaki, która była w sobotę rano gościem na antenie Radia ZET, poproszona była m.in. o komentarz do trwającej obecnie w Polsce gorącej dyskusji ws. aborcji. Żona wiceministra sprawiedliwości jasno dała do zrozumienia, że jest zdecydowaną przeciwniczką przerwania ciąży i dopytywana przez prowadzącą, dodała, że opowiedziałaby się za procedowanym obecnie w Sejmie obywatelskim projektem prolife „Zatrzymaj Aborcję”, który zakazuje aborcji eugenicznej.

Koniecznie przeczytaj: Patryk Jaki nie przykleił serduszka WOŚP i w mocnych słowach podsumował działalność Owsiaka. Wtedy rozpętała się prawdziwa burza [WIDEO]

Czytaj też: Patryk Jaki w TVN: „Neonaziści zostali zarejestrowani w Polsce za czasów PO” [WIDEO]

Anna i Patryk Jaki wychowują synka z zespołem Downa. Żona polityka powiedziała, już w trakcie ciąży lekarze podejrzewali niepełnosprawność. Byliśmy przerażeni diagnozą. Spodziewaliśmy się, że dziecko będzie zdrowe – wspominała. Jaki i jej mąż postanowili wtedy nie przeprowadzać amniopunkcji, która mogła to potwierdzić. Powierzyliśmy to Bogu – podkreśliła.

W czasie rozmowy poruszona została kwestia sporu wokół WOŚP. Anna Jaki przyznała, że choć kiedyś była nawet wolontariuszką, to teraz nie może już jej wspierać tej akcji.

Dla mnie powodem odwrócenia się od WOŚP było pokazanie ich sympatii wobec ruchu proaborcyjnego, który zmierza (do tego), żeby dzieci, takie jak mój syn, nie urodziły się. Jest na to moja niezgoda – mówiła.

Przez lata byłam wolontariuszką, ale w tym momencie przestałam ją wspierać, bo moje wartości nie do końca zbiegają się z poparciem dla tych protestów – wyjaśniła Anna Jaki.

Wywiad można obejrzeć tutaj.

W podobnym tonie wypowiadał się ostatnio o WOŚP Patryk Jaki: Patryk Jaki nie przykleił serduszka WOŚP i w mocnych słowach podsumował działalność Owsiaka. Wtedy rozpętała się prawdziwa burza [WIDEO]

Warto przeczytać: Patryk Jaki o polityce historycznej, którą powinna prowadzić Polska: „Chodzi o to, żebyśmy sobie odpowiedzieli na jedno kluczowe pytanie” [WIDE]

Podziel się