Szukaj

Prezydent Andrzej Duda zabrał głos ws. 2-letniego Alfiego Evansa: „Być może potrzeba jedynie nieco dobrej woli po stronie decydentów”

25-04-2018 11:22
Andrzej Duda Fot. BBC News / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Sprawa 23-miesięcznego chłopca z Wielkiej Brytanii, który decyzją lekarzy oraz sądu został odłączony w poniedziałek od aparatury podtrzymującej życie poruszyła cały świat. Głos wsparcia dla rodziców, którzy walczą o uratowanie Alfiego przekazał prezydent Andrzej Duda.

Trzeba ratować Alfiego Evansa! Po raz kolejny jego dzielne drobne ciało pokazało, że cud życia może być silniejszy niż smierć. Być może potrzeba jedynie nieco dobrej woli po stronie decydentów. Alfie, modlimy się za Ciebie i za Twój powrót do zdrowia!

- napisał na Twitterze w języku angielskim polski prezydent.

Koniecznie przeczytaj: „Jesteśmy przyjaciółmi w każdym calu” – wzruszające przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy z okazji Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej [wideo]

Czytaj też: Wyjątkowo gorzkie słowa Antoniego Macierewicza w stronę Andrzeja Dudy. Były szef MON uważa, że prezydent zaszkodził niepodległości Polski [wideo]

Tymczasem „Tygodnik Solidarność” przygotował petycję do prezydenta Andrzej Dudy z prośbą o przyznanie polskiego obywatelstwa dla małego Alfiego. Przypomnijmy, wcześniej to samo zrobił włoski rząd, który razem z przedstawicielami watykańskiego szpitala zaapelował o pozwolenie na przewiezienie chłopca do Rzymu.

Oto treść petycji:

Szanowny Panie Prezydencie!

Nie mogąc patrzeć na to, w jaki sposób traktowany jest w Wielkiej Brytanii 23-miesięczny Alfie Evans, zwracamy się do Pana z prośbą o nadanie chłopcu polskiego obywatelstwa.

Ciężko chore dziecko zostało skazane na śmierć, wbrew woli rodziców i stanowisku lekarzy z Włoch, którzy zapowiedzieli podjęcie próby leczenia chłopca.

W tak dramatycznej chwili, w której malutki człowiek pozbawiany jest opieki państwa, to inne państwo powinno zająć się jego opieką.

Polska znana jest jako kraj, który stawia życie dzieci na pierwszym miejscu. Pokażmy, że potrafimy działać solidarnie z wszystkimi ludźmi, którzy domagają się podjęcia próby uratowania chłopca, zgodnie z wolą jegos rodziców.

Petycję można podpisać tutaj.

Warto przeczytać: O tym przemówieniu Andrzeja Dudy będzie się mówić jeszcze długo – nagranie znów robi furorę wśród internautów [wideo]

Podziel się