Szukaj

Prezydent Andrzej Duda bardzo zdecydowanie o relacjach z Ukrainą: „To jest coś nie do przyjęcia” [WIDEO]

08-11-2017 16:06
Andrzej Duda, wywiad dla TV Trwam Fot. Radio Maryja / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Andrzej Duda we wtorek udzieli wywiadu Telewizji Trwam, w którym wypowiedział się m.in. na temat relacji z Ukrainą. Polski prezydent wyjaśnił, jakie są jego oczekiwania wobec polityków rządzących tym krajem.

Oczekuję od pana prezydenta Petro Poroszenki i od jego współpracowników, od pana premiera (Wołodymyra) Hrojsmana, że ludzie, którzy otwarcie głoszą poglądy nacjonalistyczne i antypolskie nie będą zajmowali ważnych miejsc w ukraińskiej polityce, ponieważ tacy ludzie nie budują relacji pomiędzy naszymi krajami, oni je burzą. Więc tacy ludzie w wielkiej polityce, w polityce, która ma międzynarodowe znaczenie, nie powinni mieć od strony ukraińskiej miejsca – powiedział Andrzej Duda.

Koniecznie przeczytaj: Andrzej Duda w szatni polskiej reprezentacji. Furorę zrobiły muzyka w tle i żart Sławomira Peszko [WIDEO]

Czytaj też: Ukraiński pisarz ostro odpowiada na słowa szefa UIPN: „Dlaczego czcimy tych, którzy mordowali Polaków?” [WIDEO]

O tym też trzeba głośno mówić, że na bardzo ważnych stanowiskach na Ukrainie są ludzie, którzy praktycznie otwarcie mają poglądy antypolskie. To jest coś nie do przyjęcia - podkreślił prezydent.

W miniony czwartek minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski powiedział, że Polska „nie może się zgodzić na narrację ukraińską, że kwestie historyczne mają symetrię”. Jak zauważył, Polska i Ukraina „mają inną koncepcję pojednania”.

Waszczykowski oświadczył wtedy, że zastanawia się, „czy rekomendować polskiemu prezydentowi wizytę na Ukrainie”. Powiedział też, że Polska wdraża odpowiednie procedury związane z zakazem wpuszczania na terytorium Polski osób, którzy zachowują skrajnie antypolskie stanowisko.

Poniżej cały wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą. Od ok. 30 minuty wypowiedź na temat Ukrainy.

Warto przeczytać: ISIS funkcjonowało na Ukrainie? Sensacyjne informacje o rozbiciu niebezpiecznej komórki przerzucającej bojowników do Europy

Podziel się