Szukaj

Andrzej Duda odpowiedział internaucie w sprawie weta. Ten krótki wpis prezydenta spowodował spore zamieszanie

25-07-2017 12:29
Andrzej Duda w czasie orędzia Fot. Andrzej Duda / Facebook
Podziel się

Po podwójnym prezydenckim wecie w sprawie ustaw o sądownictwie wśród wyborców Andrzeja Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwości zapanowała niemała konsternacja. Internauci i publicyści zastanawiają się nad dalszym rozwojem wydarzeń. Swoje „trzy grosze” do dyskusji dorzucił też sam prezydent.

Zawetowanie ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa zaskoczyło zarówno zwolenników, jak i przeciwników obozu rządzącego.

Wśród tych pierwszych, którzy w większości mocno kibicowali zmianom w sądownictwie, szybko dało się zauważyć dwa obozy: przekonanych, że cała sytuacja to szerszy plan uzgodniony z Jarosławem Kaczyńskim, oraz wieszczących rozłam na prawicy i oskarżających wręcz Andrzeja Dudę o „zdradę”.

Koniecznie przeczytaj: Andrzej Duda zawetował ustawy o SN i KRS. Co oznacza decyzja prezydenta? Opozycja nie odwołuje protestów [WIDEO]

Czytaj też: Genialna przeróbka „Piratów z Karaibów”! W rolach głównych Andrzej Duda i Bronisław Komorowski [WIDEO]

Dyskusja na ten temat na wiele godzin zdominowała media społecznościowe. W końcu głos postanowił zabrać sam prezydent.

Kiedy jeden z użytkowników Twittera zapytał Andrzeja Dudę, czy zdaje sobie sprawę, że wyborczego poparcia nie zawdzięcza krytykującym zmiany w sądownictwie publicystom, prezydent krótkim wpisem próbował uspokoić prawicowy elektorat.

„Wiem kto ale teraz też wiem co robię. Zaufaj mimo wszystko, jeśli mogę prosić” – napisał.

Sądząc po późniejszych komentarzach, wbrew swoim intencjom tym wpisem Andrzej Duda raczej nie uspokoił swoich wyborców. Jego wpis wzmocnił tylko zwolenników teorii, według której postępowanie polityków obozu rządzącego to realizacja rozpisanego wcześniej scenariusza, zaś prezydenckie weto miało tylko uspokoić Komisję Europejską i zakończyć niepokoje społeczne.

Warto przeczytać: Opozycja po decyzji prezydenta w grobowym nastroju. Miny posłanek Nowoczesnej niezwykle wymowne [WIDEO]

Podziel się