Szukaj

Andrzej Duda chce odejścia Antoniego Macierewicza? „To jest trudna współpraca. Nie ukrywam, że mam wiele wątpliwości” [WIDEO]

21-12-2017 00:12
Andrzej Duda Fot. Robert Kwit / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W środę wieczorem prezydent udzielił wywiadu Dorocie Gawryluk z Polsat News. Andrzej Duda odniósł się między innymi do osoby Antoniego Macierewicza. Przyznał, że jego współpraca z szefem MON nie należy do łatwych.

To jest trudna współpraca, ponieważ w wielu punktach mam odmienne zdanie niż minister Macierewicz i ja to artykułuję. Minister też nie zawsze zgadza się ze mną – powiedział prezydent.

Na nim spoczywa odpowiedzialność za bieżące prowadzenie spraw związanych z obroną narodową, bo jest ministrem obrony i po prostu trzeba też ministra z tego rozliczać, w jaki sposób jest realizowana modernizacja, są wydawane te pieniądze na polskie wojsko – dodał.

Koniecznie przeczytaj: Są już nowe ustalenia MON ws. wypadku MiG-29. Macierewicz: „Porównania z katastrofą smoleńską jak najbardziej zasadne”

Czytaj też: Niezwykle wzruszająca sytuacja w bazie wojskowej w Kuwejcie. Prezydent Andrzej Duda zaśpiewał z polskimi żołnierzami kolędę [WIDEO]

Mam na ten temat z jednej strony informacje, z drugiej w wielu punktach swoje zdanie i nie ukrywam, że mam też wiele wątpliwości. Mam sporo wątpliwości. Chciałbym, żeby to wszystko funkcjonowało lepiej – mówił.

Andrzej Duda nie ukrywał, że ma zastrzeżenia do obecnej pracy ministra obrony narodowej. W czasie rozmowy zasugerował też, że być może potrzeba nowej osoby na tym stanowisku.

Mieliśmy mieć śmigłowce dla polskiej armii, nie mamy ich. Mieliśmy mieć je w zeszłym roku. Minister osobiście obiecywał w mediach że one będą. Nie ma ich. To takie elementy które mnie ogromnie martwią. Jeżeli okaże się że modernizacja nie jest prowadzona sprawnie, to chociażby z tej przyczyny zmiana jakaś będzie potrzebna – podkreślił prezydent.

Warto przeczytać: Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego zakończona. Poznaliśmy nazwiska nowych ministrów [FOTO + WIDEO]

Podziel się