Szukaj

Adam Andruszkiewicz odniósł się do absurdalnych zarzutów zwolenników opozycji. Polityk w swoim tweecie nie szczędził mocnych słów

23-04-2018 11:19
Adam Andruszkiewicz Fot. Telewizja Republika / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Poseł Adam Andruszkiewicz bez wątpienia jest jednym z najaktywniejszych parlamentarzystów obecnej kadencji. Polityk słynie z ostrych i odważnych wypowiedzi na różne kontrowersyjne tematy. Niedawno zwolennicy obecnej opozycji oskarżyli go o to, że „ma rosyjski akcent”. Na stanowczą odpowiedź polityka nie trzeba było długo czekać.

Adam Andruszkiewicz już od dłuższego czasu jest atakowany przez przedstawicieli różnych środowisk. Wśród nich znajdują się również zwolennicy obecnej opozycji, którzy tym razem pokusili się o wysnucie absurdalnych oskarżeń. Stwierdzili, bowiem, że posiada on „rosyjski akcent”. W przypadku tego polityka nie jest to niczym dziwnym, ponieważ pochodzi z Podlasia, gdzie taki sposób wysławiania się jest charakterystyczny dla mieszkańców tego regionu Polski. 

Koniecznie przeczytaj: Posłowie Wolnych i Solidarnych ogłosili powstanie stowarzyszenia „Dla Polski”. „Chcemy aktywizować młodzież i postawić Tuska przed Trybunałem Stanu”

Czytaj też: Adam Szejnfeld w czasie programu na żywo wyszedł ze studia TVP Info. Poszło o wypowiedź prowadzącego Michała Rachonia [wideo]

Na te absurdalne zarzuty poseł Wolnych i Solidarnych odpowiedział na Twitterze. W swoim dość mocnym wpisie polityk otwarcie przyznał, że nie wstydzi się tego, jak mówi i podkreślił, że wyśmiewanie się z czyjegoś sposobu wysławiania się świadczy o nienawiści:

Sympatycy opozycji totalnej piszą, że „Andruszkiewicz ma rosyjski akcent”. Wasza opinia o mnie jest mi obojętna. Pochodzę z Podlasia, mam kresowy zaśpiew i się tego nie wstydzę. Ale żeby wyśmiewać kogoś ze względu na akcent? Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się.

Warto przeczytać: Spięcie na antenie TVN. Adam Bielan zarzucił Katarzynie Kolendzie-Zaleskiej brak obiektywizmu: „Obserwuje Pani karierę dziennikarską” [wideo]

Podziel się