Szukaj

Niezwykle dosadna wypowiedź posła Adama Andruszkiewicza. W ciągu kilku minut przypomniał bolesną prawdę o elitach III RP [wideo]

20-02-2018 18:14
Adam Andruszkiewicz Fot. Telewizja Republika / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Poseł Wolni i Solidarni Adam Andruszkiewicz w programie „Minęła 20” w niezwykle mocnych słowach odniósł się do obecnego konfliktu dyplomatycznego pomiędzy Polską i Izraelem. Jego zdaniem ten powstały spór jest przykrą konsekwencją prowadzenia skandalicznie złej polityki historycznej przez polityków reprezentujących elity III RP.

Podczas swojej wypowiedzi poseł Andruszkiewicz przypomniał o niektórych nagannych zachowaniach polskich polityków, którzy zamiast prowadzenia polskiej, prawdziwej narracji historycznej, zajmowali się niepotrzebnymi sprawami lub popełniali wręcz kompromitujące wpadki. Szczególnie mocno skrytykował postępowanie Aleksandra Kwaśniewskiego, Bronisława Komorowskiego oraz Donalda Tuska: 

Ja sobie teraz przypominam, jako młody chłopak, kiedy oglądałem prezydenta Kwaśniewskiego, który się chwiał na grobach polskich patriotów na Wschodzie. Chwiał się – to trzeba powiedzieć wprost. Albo gadał jakieś głupoty w Kijowie, że Rosja będzie w NATO. Potem pan Komorowski, który skakał po krzesłach w Japonii i robił czekoladowe orły. Potem pan Tusk, który wypisuje swoje głupoty na Twitterze. I teraz są tego źródła. To znaczy, kiedy my nagle na arenie międzynarodowej mówimy prawdę, że Polska jest ofiarą II Wojny Światowej, że to my ratowaliśmy Żydów i nie byliśmy sprawcami Holokaustu, to jest wielkie oburzenie

Koniecznie przeczytaj: To więcej niż parodia. Były prezydent Bronisław Komorowski poradził polskiemu premierowi, jak... unikać kompromitujących wpadek dyplomatycznych

Czytaj też: Były prezydent Bronisław Komorowski znów skrytykował premiera Morawieckiego. Słowa, które wypowiedział zabrzmiały niezwykle absurdalnie [wideo]

– mówił Andruszkiewicz.

W trakcie programu polityk zwrócił również uwagę na zachowanie izraelskiej klasy politycznej. Przyznał, że zarówno przedstawiciele władzy, jak i opozycji zjednoczyli się w kwestii nowelizacji ustawy o IPN. Tymczasem w naszym kraju opozycja wystąpiła przeciwko władzy, a więc przeciwko polskiej racji stanu.

Podczas swojej kolejnej wypowiedzi poseł WiS odniósł się również do sobotniej wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego. Ponadto skrytykował oskarżanie naszego kraju o współudział w Holocauście i przypomniał prawdę o zachowaniach niektórych Żydów po II wojnie światowej:

Jak to nie możemy teraz mówić w Monachium o tym, że również wszędzie był margines patologiczny, który mordował. Byli też Polacy, to jest jasne, ale Żydzi też tacy byli i nie zapominajmy o tym, co działo się na terenach wschodnich. Żydzi też kolaborowali z Sowietami i też możemy o tym mówić jako Polacy. Jest pewna różnica, bo jeżeli ktoś kogoś, tak jak obciąża cały naród polski za Holocaust, a takie głosy są, to jest obrzydliwe! Dlatego, że mojego dziadka jak był Żołnierzem Wyklętym torturował jeden z Żydów na UB, ale ja nigdy nie twierdziłem, że to jest wina wszystkich Żydów.

Poniżej najważniejsze fragmenty wypowiedzi Adama Andruszkiewicza:  

Warto przeczytać: Niewiarygodne. Nowelizacja ustawy o IPN nie podoba się mieszkającym w Polsce… Niemcom. „Były obozy zakładane i prowadzone przez polską administrację”

Podziel się