Szukaj

Adam Andruszkiewicz ostro atakuje Tuska: „Manipulator, który Matkę Polskę krytykuje za granicą” [WIDEO]

07-03-2017 11:59
Adam Andruszkiewicz Fot. Adrian Grycuk / wikipedia.org / CC BY-SA 3.0 PL
Podziel się

Według posła klubu kierowanego przez Pawła Kukiza, Adama Andruszkiewicza, Donald Tusk od czasu nowych wyborów w Polsce celowo obrał kurs kolizyjny z Warszawą, by zwiększyć swoje szanse na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej.

Co robił były premier? - pytał Andruszkiewicz.

Lekceważył liderów polskich ugrupowań, bo z żadnym z nich nie rozmawiał - dodał polityk.

Zdaniem posła Donald Tusk to manipulator, który nie jeden raz zwodził naród. Najlepszym tego dowodem według Andruszkiewicza są wypowiedzi byłego premiera z czasów kampanii wyborczej w 2011 roku:

Jeśli ktoś mi nie wierzy, to niech włączy spoty Platformy Obywatelskiej sprzed kilku lat, gdzie Tusk obiecywał, że młodzi Polacy wrócą z zagranicy, że będą niskie podatki, że będą referenda, że ograniczymy przywileje polityków. Co mamy kiedy Platforma wygrywa? Podwyższanie podatków, masowy wyjazd młodych ludzi za granice. A Tusk już dzisiaj spokojnie pobiera ponad 100 tys. zł miesięcznie w Brukseli i kalkuluje, kiedy wrócić do Polski i znów manipulować Polakami.

Koniecznie przeczytaj: Z Kukiz’15 odeszły dwie posłanki. Odejść miał również Rafał Wójcikowski

Czytaj też: Senator PO: Donald Tusk jest najważniejszą osobą w historii Polski [WIDEO]

Na końcu swojej wypowiedzi poseł ugrupowania Kukiz15 podkreślił, że Donald Tusk nie zachowuje ani dobrych politycznych obyczajów, ani klasy, ponieważ własnego kraju nie wypada krytykować poza granicami, a w Brukseli Tusk to robił:

Jest mi wstyd, kiedy Donald Tusk, wiedząc doskonale, że nasza ojczyzna jest jak nasza matka, za granicą ją krytykuje. Zawsze mówi się o matce dobrze, a Tusk ją krytykuje.

 

 

Warto przeczytać: Kukiz zbulwersowany zachowaniem dyrektora biura poselskiego. „Wstrętne. Ukarałbym go znacznie surowiej. Do pudła!”

Podziel się