Szukaj

Aktorka Anna Dereszowska o Polsce: „To nie jest obecnie mój kraj”

15-03-2017 12:36
Anna Dereszowska Fot. Andrzej Piasecki / wikipedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

W czasie premiery „Ożenku”, nowego spektaklu granego w Teatrze 6 piętro, jeden z dziennikarzy przeprowadził wywiad z aktorką Anną Dereszowską, która wypowiedziała się również na temat bieżącej sytuacji politycznej.

W rozmowie z Piotrem Grabarczykiem aktorka powiedziała na temat obecnej sytuacji kobiet w Polsce:

Nie ma zgody, żeby nasze prawa były ograniczane, żebyśmy były traktowane przedmiotowo – tak jak ja się czuję traktowana […]

Aktorka uznaje siebie za patriotkę, ale mimo takowej deklaracji, jak sama przyznaje, myśli czasami o emigracji z powodów politycznych:

Uważam się za patriotkę, a często myślę o tym, żeby jednak z Polski wyjechać. To się kompletnie ze sobą kłóci... Ale to nie jest w tej chwili mój kraj.

Koniecznie przeczytaj: Marek Jakubiak ostro krytykuje zarówno PiS, jak i PO [WIDEO]

Czytaj też: Cejrowski o politykach PiS: „To są socjaliści. Nie ma kandydatów z osobowością. Są miałkie urzędniki partyjne” [WIDEO]

Celebrytka dołączyła w ten sposób do innych osób z branży, które krytycznie wyrażały się o rządach PiS. Wcześniej bardzo ostro nową władzę krytykowała Krystyna Janda, Jerzy Stuhr czy Magdalena Cielecka. Ostatnia z wymienionych osób udzieliła kontrowersyjnego wywiadu dla tygodnika redagowanego przez Tomasza Lisa. Przywołała swoje traumatyczne wspomnienia, gdy wybierała się na demonstrację KOD-u. Aktorka miała przyczepioną plakietkę organizacji kierowanej przez Mateusza Kijowskiego, co miało spotkać się z nieprzychylną reakcją ludzi przebywających w tramwaju. Celebrytka wyznała, że poczuła się, jak żydowskie dziecko podczas okupacji.  

Warto przeczytać: Cejrowski o polskim ambasadorze w Niemczech: „Co taka kur*a robi w PiS-ie?!” [WIDEO]

Podziel się