Szukaj

Afery, przestępstwa i przemoc. Mocny materiał TVP o KOD i Obywatelach RP [WIDEO]

14-06-2017 11:25
Adam Michnik o KOD, TVP Fot. PikuśPOL / twitter / screen Twitter
Podziel się

Po skazaniu jednego z aktywistów Komitetu Obrony Demokracji za handel kobietami, telewizja publiczna przypomniała więcej zastrzeżeń, jakie pojawiają się przy okazji działalności środowisk opozycyjnych.

Lider tzw. KOD-Kapeli został wczoraj (13.06) skazany na 6,5 roku więzienia za kierowanie grupą, która zajmowała się handlem kobietami. Zwabione ofertami atrakcyjnej pracy, kobiety trafiały do klubów dla mężczyzn w Grecji i we Włoszech. Proceder trwał kilka lat, grupa liczyła kilkanaście osób.

„Wiadomości” TVP przy tej okazji przypomniały, że skazanie Konrada M. to nie jedyna skaza na wizerunku środowisk opozycyjnych. Reportaż na Twitterze zamieścił użytkownik PikuśPOL.

Koniecznie przeczytaj: Uczestnik manifestacji KOD skazany za handel kobietami

Czytaj też: Zarzuty dla byłego lidera opozycji. Teraz to już Mateusz K.

Chociaż telewizyjny materiał otwiera wystąpienie Adama Michnika, w którym redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” przypisuje Komitetowi Obrony Demokracji „moralne przebudzenie” społeczeństwa, dalej nie jest już tak różowo.

Dziennikarze przypominają o niejasnościach dotyczących faktur, jakie wystawiał KOD były już lider ruchu Mateusz Kijowski; sprawą zainteresowała się prokuratura. Nawet obecny szef Komitetu przyznaje, że spora część zgromadzonych przez członków ruchu środków została rozkradziona.

On po prostu otaczał się obrzydliwymi ludźmi – mówi Krzysztof Łoziński.

Z kolei Ewa Kochanowska, wdowa po Rzeczniku Praw Obywatelskich, który zginął w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku, nawiązując do wydarzeń podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej mówi o dążeniu do przemocy w środowiskach opozycyjnych.

To się skończy rozlewem krwi – mówi. – Nie potrzebujemy w Polsce terrorystów, bo mamy Obywateli RP.

Zjawiska, obserwowane w gronie środowisk opozycyjnych, podsumowuje Piotr Wawrzyk z Uniwersytetu Warszawskiego.

Radykalizacja opozycji następuje z powodu poczucia, że nie są w stanie osiągnąć swoich celów – mówi politolog.

Warto przeczytać: Skandal w czasie spotkania z Michnikiem. Mężczyzna z KOD-u zaatakował reportera TVP [WIDEO]

Podziel się