Szukaj

Afera w Kwidzynie. Sędzia Trybunału Stanu wyrywał megafon protestującemu mężczyźnie [wideo]

24-09-2018 18:34
Przepychanki w Kwidzynie Fot. Zdzisław Iwaniec / Facebook
Podziel się

W Kwidzynie w czasie samorządowej konwencji środowiska związanego z Platformą Obywatelską doszło do nieprzyjemnego incydentu. Wiceprzewodniczący Trybunału Stanu i były poseł PO Jerzy Kozdroń wdał się w przepychankę z protestującym mężczyzną.

Powiślańska Koalicja Obywatelska w Kwidzynie (woj. pomorskie) przedstawiała kandydatów na prezydenta oraz radnych. Wśród nich przeważali ludzie związani z Platformą Obywatelską.

Na konwencji pojawił się mężczyzna z megafonem, który głośno zaczął wyrażać swoje niezadowolenie z programu prezentowanego przez burmistrza Kwidzyna.

Protest nie spodobał się sędziemu Trybunału Stanu Jerzemu Kozdroniowi, który wdał się z protestującym w przepychanki i zaczął mu wyrywać mikrofon.

Koniecznie przeczytaj: Reprezentant Niemiec brutalnie sfaulował przeciwnika. Sędzia nie wyciągnął żadnych konsekwencji [wideo+foto]

Czytaj też: Kompletny nokaut u Mazurka. Po tym pytaniu do polityka PO zapadła wymowna cisza [wideo]

To pokazuje problem, jaki mamy w Polsce: zaangażowania instytucji sądowych bardzo mocno w politykę po stronie dzisiaj totalnej opozycji

- ocenił Jacek Sasin z PiS w programie „Woronicza 17”.

W ogniu walki politycznej różne rzeczy się zdarzają. Ważniejsze jest to, na ile poziom kultury politycznej w naszym kraju jest obniżany, bo kultura polityczna zakłada również wysłuchanie drugiej strony

- stwierdził Grzegorz Dług, poseł Kukiz'15, który skrytykował zakłócanie spotkań wyborczych.

Incydent skomentował również Mariusz Błaszczak. Pytany o tę sprawę w „Sygnałach Dnia” na antenie Polskiego Radia minister obrony narodowej ocenił, że Kozdroń powinien przestać być sędzią Trybunału Stanu.

Jerzy Kozdroń, z wykształcenia prawnik, od 2001 roku związany jest Platformą Obywatelską. Był posłem na Sejm V, VI i VII kadencji, a w latach 2013-2015 – wiceministrem sprawiedliwości. Od 2015 r. jest wiceprzewodniczącym Trybunału Stanu.

Nagranie można zobaczyć poniżej:

Warto przeczytać: Lider partii Wolność zabrał głos ws. marszu równości. „Gdyby zoofile chcieli zrobić marsz z kozami, to byłby protest” [wideo]

Podziel się