Szukaj

Sukces ABW. Służby udaremniły zamach terrorystyczny w Polsce

17-05-2019 14:29
Agencja Bezpieczeństwa Węwnetrznego Fot. TVP Parlament / Twitter.com / Twitter
Podziel się

Jak informuje PAP, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali niedoszłego zamachowca Mikołaja B., posługującego się również imieniem Mohammed. Mężczyzna deklarował przeprowadzanie zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym z pobudek religijnych. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Według śledczych, B. leczył się psychiatrycznie.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził, że zatrzymany należy do warszawskiej społeczności muzułmańskiej. Ujawnił również, że niedoszły zamachowiec działał m.in. z pobudek religijnych:    

Zatrzymany jest obywatelem polskim, członkiem społeczności muzułmańskiej w Warszawie; nieoficjalnie posługuje się imieniem Mohammed. Z materiałów ABW wynika, że Mikołaj B. deklarował zamiar przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym. Zamach miał być zemstą na przeciwnikach religii islamskiej. Prokurator przedstawił Mikołajowi B. zarzut zagrożony karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował, że B. pozostanie w areszcie na 3 miesiące. 

Koniecznie przeczytaj: ABW dementuje: zamachowiec z Paryża nie miał polskich korzeni

Czytaj też: Niemcy: To zdjęcie nie rozwiewa wątpliwości. Według jednego z podręczników szkolnych Mikołaj Kopernik był Niemcem [foto]

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, w toku postępowania przedstawiono zatrzymanemu Mikołajowi B. zarzut stosowania groźby dokonania zamachu terrorystycznego wobec osób wyznania chrześcijańskiego.

Zatrzymany przez ABW Mikołaj B. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Warto przeczytać: Zamachowiec z Berlina o 19.41 wysłał wiadomość do wspólnika. „Teraz jestem w samochodzie...”

Podziel się