Szukaj

Skuteczna akcja ABW. Zatrzymano mężczyznę, który planował zamach terrorystyczny w Polsce

07-03-2019 13:45
Dżihadyści z ISIS YouTube / YouTube
Podziel się

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonała aresztowania mężczyzny, który miał być odpowiedzialny za organizację zaplecza finansowego potrzebnego do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego. Dawid Ł. został zatrzymany 12 lutego 2019 roku w Radomiu.

W toku prowadzonego śledztwa ABW ustaliło, że mężczyzna „zbierał informacje, a także gromadził środki finansowe, które miały być przeznaczone na sfinansowanie planowanych działań przestępczych o charakterze terrorystycznym”.

Co ciekawe, wobec podejrzanego toczy się już jedno postępowanie, w którym zarzuca się mu podejmowanie podobnych działań. W 2015 roku mężczyzna miał stworzyć zbrojną grupę przestępczą.

Koniecznie przeczytaj: Organizatorzy pomogli wygrać Niemcowi? Internauci wskazują na pewien „szczegół” [foto+wideo]

Czytaj też: To nagranie mówi wszystko. Tak Kuroń komentował obalenie rządu Olszewskiego [wideo]

Z relacji mediów wynika, że kilkanaście lat temu Dawid Ł. wraz z rodziną przeniósł się do Norwegii, gdzie przeszedł na islam i szybko uległ radykalizacji. Co więcej, miał być szkolony przez Państwo Islamskie na terenie tego kraju oraz Syrii.

Teraz wobec Dawida Ł. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Zatrzymany nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Z racji tego, iż wciąż trwa śledztwo m.in. wobec współpracowników zatrzymanego, nie ujawniono więcej szczegółów dotyczących tej sprawy.

Warto przeczytać: Takiego wsparcia Robert Biedroń chyba się nie spodziewał. Popiera go… Krzysztof Kononowicz [wideo]

Podziel się