Szukaj

ABW aresztowała bojownika Państwa Islamskiego. W Polsce miał… status uchodźcy

31-03-2017 17:02
Dżihadyści z ISIS YouTube / screen YouTube
Podziel się

Kyuri A., obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej został zatrzymany 24 marca przez ABW. Imigrant, który posiadał w Polsce status uchodźcy, przez dwa lata miał walczyć dla tzw. Państwa Islamskiego - podał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej Kyuri A., mający status uchodźcy w Polsce, jest podejrzany o służbę w zakazanej przez prawo międzynarodowe wojskowej służbie najemnej na Bliskim Wschodzie – za co grozi do 8 lat więzienia. Został on zatrzymany przez ABW 24 marca. Według Agencji przez dwa lata miał on walczyć w szeregach ISIS – powiedział Polskiej Agencji Prasowej Żaryn.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli aresztował A. na trzy miesiące w poniedziałek – poinformowała w piątek sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak, rzeczniczka ds. karnych Sądu Okręgowego w Warszawie.

Koniecznie przeczytaj: Polak wyjechał do Syrii walczyć dla ISIS. Teraz poinformowano o jego śmierci w zamachu samobójczym

Czytaj też: Hakerzy z Anonymous umieścili na kilkuset profilach tzw. Państwa Islamskiego… gejowskie porno

Śledztwo w sprawie prowadzi ABW. Żaryn powiedział PAP, że z zebranego materiału dowodowego wynika, iż Czeczen „podjął obowiązki w zakazanej przez prawo międzynarodowej służbie najemnej” i przez dwa lata walczył w Syrii dla Państwa Islamskiego.

Warto przeczytać: Islamiści robią z dzieci bojowników, mają się stać narzędziami w świętej wojnie z Zachodem [WIDEO]

Podziel się