Szukaj

Maria Nurowska skomentowała Marsz Niepodległości. „Płonąca Warszawa na oczach świadków zagłady” [foto]

13-11-2018 20:23
Maria Nurowska Fot. Matras Księgarnie / You Tube / screen YouTube
Podziel się

W poniedziałek pisarka Maria Nurowska opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym przy pomocy niezwykle ostrych i absurdalnych słów skomentowała tegoroczny Marsza Niepodległości. Na jej post dosadnie odpowiedzieli internauci.

Pisarka swój komentarz rozpoczęła od nawiązania do dramatu, jaki przeżywali mieszkańcy podczas II wojny światowej:

Wczorajsze skojarzenia, jak najgorsze. Płonąca Warszawa na oczach jeszcze żyjących świadków jej zagłady.. Wykrzykiwane hasła, które świadomym ludziom kojarzą się z tym okrutnym czasem.

W dalszej części wpisu Maria Nurowska skrytykowała spalenie flagi UE, której, jej zdaniem, tak wiele zawdzięczamy. Co warto podkreślić, nie zabrakło również nawiązania do (rzekomego) kultu Hitlera w Polsce:  

Koniecznie przeczytaj: Niesamowity spot. Organizatorzy opublikowali oficjalne zaproszenie na Marsz Niepodległości 2018 [wideo]

Czytaj też: Jest porozumienie organizatorów Marszu Niepodległości i rządu! 11 listopada obędzie się wspólny marsz

Palenie flag Unii Europejskiej,dzięki której uboga, zadłużona po komunizmie Polska stanęła na nogi. Flagę podpalał człowiek, który wcześniej spalił kukłę Żyda. To oczywiści głupota i niewiedza. Ci, co czczą dzisiaj imię Hitlera, nie mają pojęcia, że kilkadziesiąt lat temu ich idol wydałby na nich wyrok. Polacy mieli służyć rasie panów, ci zdrowi i młodzi, ci niezdolni do pracy podzieliliby los Żydów, zostaliby zagazowani i spaleni. To mogliby być ich krewni, matka,siostra...

Swoją wypowiedź podsumowała stwierdzeniem, że narodowcy dzięki wsparciu obecnej władzy mogą działać swobodnie:

Tym zafascynowanym złem młodym ludziom nikt nie uświadamia, jak niebezpiecznie się bawią. Pałka policyjna i wyrok sądowy tylko podsycają w nich niezdrowe emocje. Porażający jest cynizm obecnej władzy, która widzi w tych nieszczęsnych głupcach potencjalny elektorat. Bardzo to smutne.

Jej słowa dosadnie skomentowali internauci:

Warto przeczytać: Marsz Niepodległości idzie osobno. Ogromna różnica frekwencji. Zobacz transmisję na żywo [foto+wideo]

Podziel się