Szukaj

Prof. Magdalena Środa apeluje do opozycji: „Trzeba organizować podziemie” [foto]

25-07-2018 14:51
Wpis Magdaleny Środy
Podziel się

Prof. Magdalena Środa, znana lewicowa aktywistka, wyraźnie przejęta obecną „dramatyczną” sytuacją w naszym kraju zaapelowała o utworzenie struktur podziemia. Jej „odezwę do narodu” dosadnie skomentowali m.in. znani publicyści.

W swoim wpisie opublikowanym na Facebooku prof. Magdalena Środa zaapelowała do działaczy opozycji, by ci pomyśleli o stworzeniu niezbędnych struktur podziemia, dzięki którym możliwa będzie skuteczna walka z obecnym „reżimem”:

Trzeba organizować podziemie: infrastrukturę, wydawnictwa, uniwersytety (nauczanie początkowe też), trzeba zorganizować system adwokatów, którzy będą bezpłatnie wspierać tych, którzy pójdą siedzieć i system mieszkań dla tych którzy się ukrywają; trzeba nauczyć się z powrotem robić i rozrzucać ulotki ("Precz z komuną", "Kaczka orła nie pokona", "Jesień wasza wiosna nasza", "Solidarność zwycięży"), tak by się nie dać złapać (najlepiej z dachów); trzeba zacząć się komunikować poza systemem, wymyślić i wyprodukować jakieś symbole (nowe oporniki?). Acha! No i możecie wyrzucić paszporty, zaraz będą nieaktualne, nowa władza będzie jak w PRL kontrolowała mobilność obywateli, jeden paszport za 10 donosów...

Koniecznie przeczytaj: Magdalena Środa i Tomasz Lis załamani wynikami najnowszego sondażu. „Od tego kraju to się chyba i Bóg i rozum odwrócił”

Czytaj też: Środa nazywa partię Razem ugrupowaniem marksistów. Ziemkiewicz sugeruje proces

Apel lewicowej aktywistki dosadnie skomentowali m.in. Krzysztof Wyszkowski, Rafał Ziemkiewicz oraz Marcin Makowski:

Warto przeczytać: Macierewicz jak Stalin? Środa i profesor z PAN komentują decyzję o degradacji Jaruzelskiego i Kiszczaka [WIDEO]

Podziel się