Szukaj

Abp Hoser: podejrzewam, że w polskim Kościele istnieje lobby gejowskie

08-10-2016 10:29
Abp Henryk Hoser, 2009 Fot. Janusz Halczewski / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

„Przypuszczam, że również w polskim Kościele istnieje lobby gejowskie” – powiedział abp Henryk Hoser w piątek na antenie radia RMF FN, odnosząc się do słów papieża Franciszka o homolobby w Watykanie. W czasie rozmowy z Robertem Mazurkiem polski arcybiskup poruszył również kwestię aborcji i karania kobiet za przerywanie ciąży.

Abp Hoser, mówiąc o lobby homoseksualnym, które wg niego może działać w polskim Kościele, powiedział też, że walka z tymi środowiskami jest bardzo trudna, ale z tym zjawiskiem na pewno trzeba walczyć. Duchowny twierdzi też, że homoseksualizm w Kościele to problem o większym zasięgu niż np. pedofilia, m.in. dlatego, że taka postawa jest w dzisiejszym świecie „zinstytucjonalizowana” i osoby o tych skłonnościach mają tendencję do tworzenia lobby:

Koniecznie przeczytaj: Ks. Międlar już bez koloratki: „W polskim Kościele rządzi lobby homoseksualne”

Czytaj też: Gay Games – gejowskie igrzyska sportowe. „Reprezentacja” Polski zaskakująca...

(...) to jest tendencja tych środowisk do tworzenia lobby. To są powiedzmy takie kluby zamknięte, które działają w dużej dyskrecji i nie odsłaniają się oczywiście. Walka z takimi środowiskami jest bardzo trudna.

Abp Hoser powiedział też, że osoby ze skłonnościami homoseksualnymi nie są przyjmowane do seminariów i nie powinny uzyskać święceń kapłańskich:

(..) jeśli chodzi o kryteria dopuszczenia do perspektywy święceń kapłańskich to to jest element uważany za zburzenie orientacji seksualnej, dlatego są niedopuszczani.

Odnosząc się z kolei to kwestii aborcji i odrzuconego w Sejmie projektu Ordo Iuris, abp Hoser podtrzymał stanowisko episkopatu, o tym, że nie należy karać kobiety, która dopuściła się aborcji.

Wina kobiet jest sprawą tak delikatną i tak trudną do udowodnienia, że nie powinny być karane w sposób procesowy, jak to było przewidziane (w projekcie – red.).

Dodał jednocześnie, że Kościół nadal jest za ochroną życia ludzkiego „we wszystkich stadiach jego istnienia i we wszystkich formach jego istnienia” i całkowity zakaz aborcji powinien zostać wprowadzony.

Nie są (biskupi - red.) za karaniem kobiet z wielu względów oczywiście, ale to wcale nie znaczy, że (Kościół) zmienia jakąś postawę fundamentalną, zasadniczą wobec samego problemu.

Warto przeczytać: Arcybiskup, zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla, chce mieć prawo do eutanazji!

Podziel się