Szukaj

8 lat więzienia za posiadanie zardzewiałej broni?

10-10-2016 12:28
Zardzewiały rewolwer z czasów II wojny światowej Fot. Policja / swietokrzyska.policja.gov.pl / screen
Podziel się

Mężczyzna z powiatu kazimierskiego został zatrzymany przez policję pod zarzutem posiadania broni palnej bez zezwolenia. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat. Absurdalne jest jednak to, że zarekwirowany przez funkcjonariuszy rewolwer pochodzi z czasów II wojny światowej, co więcej jest kompletnie zardzewiały i nie nadaje się do użytku.

Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej zatrzymali 35-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu kazimierskiego, który posiadał broń palną bez wymaganego zezwolenia – taka wiadomość ukazała się na stronie świętokrzyskiej policji.

Podano także, że policja dostała wcześniej informację o możliwości posiadania przez mężczyznę nielegalnej broni. W czasie przeszukania w mieszaniu podejrzanego znaleziono rewolwer, który pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Koniecznie przeczytaj: Ekspert UE promujący zakaz posiadania broni aresztowany za handel… bronią

Czytaj też: Ukraina: Szokujący arsenał broni w piwnicy! Rakiety, miny, armata i... wóz pancerny

Zatrzymany mężczyzna tłumaczył policji, że broń znalazł w czasie wykonywania prac ziemnych i chciał ją sobie zostawić na pamiątkę.

Teraz w sprawie ma wypowiedzieć się biegły, które zbada zardzewiały rewolwer. 35-latkowi za posiadanie broni palnej grozi nawet 8 lat więzienia.

Warto przeczytać: Były senator PO skazany za „nieudolne usiłowanie posiadania kokainy”

Podziel się