Szukaj

Bieszczady: Mężczyzna cudem przeżył atak niedźwiedzia. Jego relacja mrozi krew w żyłach

18-04-2019 12:48
niedźwiedź Fot. Dzikie Bieszczady / YouTube.com / YouTube
Podziel się

W sobotę w nadleśnictwie Komańcza w Bieszczadach niedźwiedź zaatakował 57-letniego mężczyznę. Jak wynika z jego relacji, przeżył tylko dlatego, że udawał martwego.

W rozmowie z „Faktem” 57-latek przyznał, że dzięki intuicyjnemu zachowaniu udało mu się uniknąć najgorszego:

Machnął potężnym łapskiem i trafił mnie z tak wielką siłą, aż zobaczyłem gwiazdy. Upadłem jak długi, twarzą do ziemi. Jedyna rzecz, jaka wtedy przyszła mi to głowy, to udawać martwego. Choć moje ciało przeszywał ból, a ubranie nasiąkało krwią, po prostu zastygłem w miejscu, modląc się, aby to jakoś przetrwać.

Koniecznie przeczytaj: Dramatyczne nagranie z warszawskiego ZOO. Pijany mężczyzna wtargnął na wybieg z niedźwiedziem [wideo]

Czytaj też: Francja: Imigranci w Calais włamali się do ciężarówki jadącej do Wielkiej Brytanii. W środku zaskoczył ich... niedźwiedź polarny [wideo]

Jak następnie dodał, wszystko trwało ok. 10 minut. Przez ten czas niedźwiedź sapał nad nim, obwąchiwał i przyduszał łapą. W pewnej chwili zainteresował się plecakiem. Próbował dostać się do środka, ale w końcu zrezygnował. 

Pomyślałem, że odszedł. Podniosłem się i powoli wycofałem. Im bardziej się oddalałem, tym mój krok stawał się szybszy, aż w końcu zacząłem biec ile sił w nogach.

mówił 57-latek.

Z relacji mediów wynika, że biegł ok. 3,5 kilometra przez pustkowie, aż w końcu spotkał grupę ludzi, uczestników sobotniego pikniku w Duszatynie (woj. podkarpackie). To oni wezwali karetkę.

Mężczyzna czuje się dobrze i wraca do zdrowia. Konieczne było szycie ran. Okazało się, że niedźwiedź ugryzł go w bark, a pazurami okaleczył brzuch.

Leśnicy ostrzegają przed zbaczaniem ze szlaków i zalecają, aby zachowywać się na nich dość głośno, aby niedźwiedź nie był zaskoczony naszą obecnością. Z reguły drapieżniki unikają kontaktu z człowiekiem i słysząc raban, same odchodzą.

Warto przeczytać: Irlandia: Brutalne zabójstwo 57-letniej Polki. Sprawca odciął jej głowę

Podziel się