Szukaj

Koszmar w Beskidach. 27-letnia turystka z Krakowa została zbiorowo zgwałcona. Dosypano jej pigułkę gwałtu

22-09-2018 22:43
Pewel Ślemieńska Fot. Agniecha321 / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Do zdarzenia miało dojść w maju w pensjonacie w Pewli Ślemieńskiej, w małej miejscowości na Śląsku koło Żywca. 27-latka z Krakowa, który przyjechała na wypoczynek została odurzona tabletką gwałtu i zbiorowo zgwałcona – podaje „Dziennik Zachodni”.

Koszmar miał rozegrać się parę miesięcy temu, ale sprawa dopiero teraz wyszła na jaw. Prokuratura rejonowa w Żywcu poinformowała, że śledztwo ws. czynu zakwalifikowanego jako gwałt zbiorowy prowadzone jest od 23 maja. Przestępstwo zgłosiła poszkodowana kobieta.

Według ustaleń „Dziennika Zachodniego”, 27-latka zmówiła drinka, do którego potem dosypano jej tabletkę gwałtu. Kobieta straciła przytomność i wówczas miało dojść do zdarzenia.

Koniecznie przeczytaj: Dolny Śląsk: Armia USA „zgubiła” kontener z amunicją na A4. Uszkodzona została osobówka [wideo]

Czytaj też: Atak nożem w centrum Krakowa. Nieoficjalnie wiadomo, kim jest ofiara. Drastyczne nagranie [wideo]

Policja zatrzymała trzy osoby – dwóch mężczyzn i jedną kobietę. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Wobec całej trójki zastosowano także środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. Podejrzani nie przyznają się do winy.

Na wniosek prokuratora, który prowadzi to postępowanie, Sąd Rejonowy w Żywcu zastosował środki zapobiegawcze w postaci aresztu tymczasowego wobec całej trójki. Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej, który rozpoznawał zażalenia ich obrońców nie uwzględnił przedstawionej przez nich argumentacji i utrzymał w mocy decyzję Sądu Rejonowego w Żywcu. Sprawa jest w toku. Trwają czynności procesowe

- poinformowała prokurator rejonowa Agnieszka Michulec.

Prokuratura w Żywcu przekazała, że z uwagi na dobro śledztwo oraz samej pokrzywdzonej nie są ujawniane szczegóły postępowania.

Warto przeczytać: Dolny Śląsk: Nauczyciel w czasie lekcji uderzył ucznia: „Poprawię z drugiej, to ku**a spadniesz!” [wideo]

Podziel się