Szukaj

Brytyjczyk nakręcił reportaż o obchodach 11 listopada. Ostre starcie z Antifą i zachwyty nad Marszem Niepodległości [WIDEO]

14-11-2017 18:06
Tommy Robinson, relacja z 11 listopada Fot. Covida Oleyopey / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Tommy Robinson, założyciel English Defense League i dziennikarz The Rebel Media wziął udział w sobotnich demonstracjach w Warszawie. Jego relacja „The Biggest Demonstration in Europe” pokazuje zarówno Marsz Niepodległości, jak i manifestację antyfaszystów.

Na początku brytyjski narodowiec odwiedził marsz antyfaszystów. Szybko dowiedział się od nich, że są zwolennikami przyjmowania nieograniczonej ilości uchodźców, ale jednocześnie nie potrafią wyjaśnić sposobu, który umożliwiłby odróżnienie migranta od terrorysty. Później, Tommy Robinson został zaatakowany przez zamaskowanych mężczyzn, którzy w agresywny sposób wygonili go ze swojego przemarszu.

Polski przewodnik Anglika wytłumaczył mu, że partia Razem biorąca udział w przemarszu odwołuje się m.in. do marksizmu. Po przejściu w okolice, w których uczestnicy Marszu Niepodległości przygotowywali się do rozpoczęcia manifestacji, Tommy Robinson opisał zadania Straży Marszu i wspomniał o prowokacjach, jakie miały miejsce w poprzednich latach.

Koniecznie przeczytaj: Marsz Niepodległości 2017. Tłumy ludzi i morze biało-czerwonych flag [Relacja FOTO +WIDEO]

Czytaj też: Oficjalne zaproszenie na Marsz Niepodległości 2017. Zobacz pierwszy spot promujący wydarzenie [WIDEO]

Brytyjczyk zauważył z nieukrywanym podziwem, że Polacy otwarcie pokazują dumę ze swojej historii i narodowej tożsamości. Dziennikarz The Rebel Media porównał przemarsz rodzin z dziećmi w Marszu Niepodległości z zamaskowanymi uczestnikami manifestacji antyfaszystowskiej.

Na końcu reporter zwrócił uwagę na to, że jego cierpiąca z powodu terroryzmu ojczyzna i inne kraje Europy zachowują się irracjonalnie, w przeciwieństwie do Polski, której mieszkańcy są świadomi zagrożenia ze strony muzułmańskich imigrantów.

Warto przeczytać: Obywatele RP chcieli zrobić zadymę i zakłócić Marsz Niepodległości. Nie wyszło. Do akcji wkroczyła policja [FOTO + WIDEO]

Podziel się