Szukaj

Głowno: Ta kłótnia chłopców mogła skończyć się tragicznie. Starszy z nich niespodziewanie sięgnął po nóż

11-09-2018 21:19
plac zabaw
Podziel się

Jak poinformował „Dziennik Łódzki”, w niedzielę na placu zabaw przed jednym z bloków w Głownie rozegrały się dramatyczne sceny. Podczas wspólnej zabawy w piaskownicy 5-latek zaczął wyśmiewać się z 10-letniego kolegi. Wzburzony chłopiec poszedł do domu, skąd niespodziewanie wrócił z nożem w ręku. Niewiele myśląc, zadał trzy ciosy swojej ofierze. Ranne dziecko zostało przewiezione do szpitala.

Według „Dziennika Łódzkiiego”, w piaskownicy bawiło się wspólnie trzech chłopców. Początkowo nic nie wskazywało na to, że dojdzie do tak dramatycznych zdarzeń. Co więcej, dzieci znajdowały się pod opieką siedzącej w pobliżu mamy 8-latka.

W pewnym momencie między dwoma chłopcami doszło do sprzeczki. Młodszy chłopiec zaczął naśmiewać ze starszego kolegi. Urażony 10-latek poszedł do domu i po chwili wrócił z nożem. Jak podał „Dziennik Łódzki”, zadał on trzy ciosy swojej ofierze. 5-latek trafił do szpitala, gdzie został opatrzony. Na szczęście obrażenia jakich doznał, nie zagrażają jego życiu.

Koniecznie przeczytaj: Atak nożem w centrum Krakowa. Nieoficjalnie wiadomo, kim jest ofiara. Drastyczne nagranie [wideo]

Czytaj też: Poznań: Marokańczyk kilkukrotnie ugodził nożem kobietę. Twierdzi, że… to on jest ofiarą

W rozmowie z Fakt24.pl Tomasz Szczepanek z Prokuratury Okręgowej w Łodzi potwierdził, że wszczęto śledztwo w tej sprawie:

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Z posiadanych przez nas informacji wynika, że dwaj chłopcy bawili się w piaskownicy i jeden z nich ugodził nożem młodszego. Jego stan jest stabilny. Trwają pierwsze czynności w sprawie, przesłuchania świadków.

Warto przeczytać: Darłówko: Odnaleziono ciało chłopca. Bulwersujące zachowanie plażowiczów. Nie reagowali na apele policji [wideo]

Podziel się