Szukaj

Zaskakujące znalezisko na placu budowy nowej stacji metra w Warszawie. „Szczątki mają ok. 100-120 tys. lat” [wideo]

04-12-2018 15:33
Szczątki mamuta w Warszawie Fot. Warszawa / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformowało biuro prasowe warszawskiego metra, w trakcie budowy stacji metra C08 Płocka na Woli natrafiono na kości prehistorycznego zwierzęcia. Ze wstępnych ustaleń ekspertów wynika, że mają one 100-120 tys. lat i należą do mamuta lub słonia leśnego.

Z relacji mediów wynika, że na szczątki natrafiono podczas prac prowadzonych przy budowie wentylatorni stacyjnej na głębokości sześciu metrów.

Jak powiedział dyrektor Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie, Wojciech Brzeziński znalezione szczątki zostaną poddane szczegółowym badaniom:

Znalezione szczątki zostały przez nas wydobyte i oczyszczone. Będą przedmiotem dalszych badań dla ustalenia dokładnego gatunku tego zwierzęcia, jego chronologii i okoliczności śmierci.

Koniecznie przeczytaj: Popularny raper skomentował prezent od Legii Warszawa. „Ten, co to napisał to idiota” [foto]

Czytaj też: Warszawa: Imigrant z Gruzji brutalnie zaatakował 46-latkę. Bił i kopał swoją ofiarę po całym ciele

Eksperci wstępnie ustalili, że znaleziono kości mogą należeć do mamuta lub słonia leśnego, które żyły na terenach Polski w czasach plejstocenu (zwanego często epoką lodowcową). Mierzyły one nawet do 4,5 metra wysokości i ważyły ok. dziesięciu ton.

Dyrektor Państwowego Muzeum Archeologicznego, przypuszcza, że zwierzę mogło zginąć podczas penetracji zamarzniętego jeziora, które w tamtych czasach znajdowało się w rejonie obecnie prowadzonej budowy:

Nie jest wykluczone, że ten osobnik penetrował jezioro podczas jego zamarznięcia, nastąpiło załamanie lodu i tam zakończył swoje życie.

 

Warto przeczytać: Sensacyjne odkrycie w Sokołowie Podlaskim. 9 kg kokainy w bananach w Stokrotce. Są kolejne zgłoszenia

Podziel się