Szukaj

Programiści przygotowali aplikację naśladująca dźwięk wiatraka. Użytkownicy telefonów zawiedzeni, że „nie chłodzi” [foto]

02-08-2018 16:24
Wiatrak
Podziel się

Brazylijscy programiści stworzyli dla żartu aplikację Portable Fan, która po pobraniu na telefon wydawała dźwięk wiatraka. Okazuje się, że nie wszyscy zrozumieli, iż to dowcip, bowiem spora grupa użytkowników była niezadowolona z faktu, że program... nie chłodzi.

Tropikalne upały panujące obecnie w Brazylii skłoniły grupę programistów do stworzenia żartobliwej aplikacji, która po uruchomieniu wydaje dźwięki wiatraka.

Gdy tylko programiści dopracowali aplikację, została ona udostępniona w internetowym sklepie Google’a. W opisie produktu napisano: 

Zmęczony gorącem i pogodą? Teraz masz aplikację, która zapewni Ci świeże powietrze! Noś w kieszeni przenośny wentylator!

Koniecznie przeczytaj: To morderstwo wstrząsnęło całą Brazylią. Telewizja wyemitowała drastyczne nagranie [+18 wideo]

Czytaj też: Kamil Grosicki zareagował na zaproszenie na mecz reprezentacji. Jego żart nie przypadł internautom do gustu [foto]

Ku ogromnemu zaskoczeniu twórców w niedługim czasie pobrało ją niemal pół miliona użytkowników. Jak się okazało, znaczna część osób, która zainstalowała aplikację, była przekonana, że telefon zamieni się w prawdziwy wentylator.

Wielu (ponad 11 tys.) klientów umieściło w serwisie Google Play negatywne komentarze, w których narzekało, iż aplikacja nie potrafi chłodzić.

W związku z tak krytycznym odzewem użytkowników urządzeń mobilnych, twórcy opublikowali komunikat, w którym oświadczyli, że aplikacja jest jedynie żartem:

Nie będzie wiało, ok? Stworzenie aplikacji wytwarzającej wiatr jest fizycznie niemożliwe. Chcieliśmy zapewnić wam miły sen przy najlepiej usypiającym dźwięku świata: miłym szumie przenośnego wiatraczka.

Warto przeczytać: Brazylia: Mężczyzna zamordował swoją żonę. Wszystko nagrały kamery monitoringu [wideo]

Podziel się