Szukaj

Polacy w najlepszej trójce programistów na świecie

01-09-2016 11:43
Zdjęcie mężczyzny korzystającego z laptopa Fot. Ed Ivanushkin / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Polacy są na trzecim miejscu wśród najlepszych programistów na świecie. Wyprzedzają nas tylko Chińczycy i Rosjanie - tak wskazuje klasyfikacja HackerRank, firmy, która zajmuje się organizowaniem zawodów programistycznych.

Analitycy HackerRank porównali 1,4 mln testów programistycznych, które rozwiązywało około 300 tys. uczestników z całego świata. W zbiorczym podsumowaniu uwzględniano średnią notę, którą uzyskiwali programiści z każdego kraju i na tej podstawie stworzono ranking.

Polacy uplasowali się nieznacznie przed Szwajcarami, którzy zdystansowali Węgrów oraz Japończyków. Bardzo słabo wypadli Amerykanie – zajęli dopiero 28. lokatę.

Koniecznie przeczytaj: „Politico” opublikował nietypowy ranking europosłów. W pierwszej „10” znalazło się dwóch Polaków. Wygrał Niemiec, który... przysypia na posiedzeniach [foto]

Czytaj też: Ranking największych firm na świecie w 2016 r.

W szczegółowych klasyfikacjach okazało się, że Polacy są najlepszymi programistami w testach Javy, Francuzi zwyciężyli w C++, Szwajcarzy w bazach danych, a Japończycy w budowaniu sztucznej inteligencji.

Wyniki, które przedstawia HackerRank są analogiczne do analizy przeprowadzonej w ubiegłym roku przez Pew Research Center. Tam również Chińczycy wyprzedzili Rosjan. Podobnie było na Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej.

Dzięki stronie HackerRank programiści z całego świata mogą sprawdzać swoje umiejętności, rozwiązując testy. Platforma jest również serwisem rekrutacyjnym, z zasobów którego korzystają światowi potentaci branży IT, między innymi Facebook oraz Airbnb.

Warto przeczytać: Czy w Polsce jest wolność gospodarcza? Opublikowano najnowszy ranking światowy. Przed nami... Burundi i Kazachstan [mapa]

Podziel się