Szukaj

Marian Kowalski o teorii ewolucji: ,,Gdyby to była prawda, ludzie mieliby dwie wątroby" [WIDEO]

04-11-2017 15:46
Marian Kowalski Fot. IdzPodPrad Toronto / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Marian Kowalski spotkał się ze swoimi sympatykami w Ottawie. Były wiceszef Ruchu Narodowego w czasie wystąpienia stwierdził, że teoria ewolucji nie jest wiarygodna. Na dowód przedstawił kilka argumentów – jeden z nich jest szeroko komentowany w internecie.

To jest fajna teoria, ale nadal tylko teoria - powiedział o ewolucjonizmie Marian Kowalski.

Były kandydat na prezydenta Polski z ubolewaniem zauważył, że wiele osób powątpiewa w element Boski towarzyszący stworzeniu człowieka, a woli dawać wiarę teorii ewolucji.

Naprawdę nie wiem, jakim trzeba być durniem, by na równi postawić pomysł taki, że życie zostało tchnięte, z poglądem, że jaszczurka, która x razy spadła w przepaść w końcu wyprodukowała skrzydła – ocenił prawicowy działacz z Lublina.

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru o zakazie handlu w niedzielę: „W aptekach będą sprzedawać kiełbasę” [WIDEO]

Czytaj też: Prymas Polski zakazuje księżom udziału w manifestacjach przeciwko uchodźcom: „Każdy, który tam pójdzie...”

Gdyby to była prawda, to ludzie by mieli dwie wątroby, bo alkohol wynaleźli dawno temu - stwierdził.

Bo dlaczego na świecie żyją stonogi, które są starsze od dinozaurów, a dinozaury, które były najbardziej doskonałymi bytami, wyginęły? To stonoga powinna dawno zginąć, bo jest niepotrzebna, mała i brzydka - dodał.

Nie wolno się dać szantażować lewackiej ideologii, że powstaliśmy od małpy – podkreślił Kowalski.

Oczywiście media lewicowe wyśmiewają się ze słów prawicowego działacza, głównie cytując argument związany z alkoholizmem. Niemniej jednak, warto zauważyć, że teoria ewolucji to rzeczywiście, jak sama nazwa wskazuje, tylko teoria, która w świecie naukowym ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Jednocześnie ewolucjonizm jest kierunkiem wyjątkowo chętnie bronionym przez środowiska lewicowe. Poza tym, podawane przez Mariana Kowalskiego argumenty raczej należy traktować jak ironiczny komentarz do teorii ewolucji, mający „na chłopski rozum” pokazać, że jest ona nielogiczna, niż jak poważny wykład naukowy.

Warto przeczytać: Ostra konfrontacja Mazurka i Schetyny w sprawie Janickiego: „W normalnym świecie taki człowiek… [WIDEO]

Podziel się