Szukaj

Elon Musk zaprezentował nowy projekt. Pomysł może zrewolucjonizować życie w wielkich miastach [WIDEO]

05-11-2017 22:18
Elon Musk
Podziel się

Pochodzący z Republiki Południowej Afryki przedsiębiorca Elon Musk zaprezentował zdjęcia potwierdzające realizację jego najnowszego projektu. Przypomnijmy, iż rok temu zapowiedział rozpoczęcie prac nad stworzeniem sieci tuneli pod najbardziej zatłoczonymi miastami w USA.

Obecnie trwa budowa testowego tunelu mieszczącego się pod Los Angeles. Firma realizująca ten projekt wydrążyła dotychczas przestrzeń o długości 150 m, zaś docelowo ma ona mierzyć około 1,5 mili.

Przedsiębiorstwo The Boring Company odpowiedzialne za prace kontrukcyjne, planuje umieszczenie w tunelach specjalnych wózków elektrycznych, które będą mogły transportować zarówno małe, jak i duże pojazdy, poruszając się przy tym z prędkością około 200 km/h.

Koniecznie przeczytaj: „GW” wypomniała Patrykowi Jakiemu, że... stał pod blokiem. Riposta ministra podbiła sieć [FOTO]

Czytaj też: USA: Muzułmański koszykarz zignorował odgrywany hymn kraju i postanowił kontynuować rozgrzewkę. Zdecydowana reakcja jednego z kibiców

Budowa specjalnych tuneli to niejedyna koncepcja Elona Muska rewolucjonizująca transport. Przedsiębiorca opracował również projekt Hyperloop, którego zrealizowanie mogłoby pozwolić na zwiększenie prędkości poruszania się pojazdów aż do 1200 km/h. Niniejsza idea zakładała budowę specjalnych rur, w środku których miałyby przemieszczać się odpowiednie tuby transportujące zarówno ludzi, jak i towary. Obecnie koncepcja ta pozostaje wyłącznie w sferze testów, bowiem jej wykonanie jest po prostu nieopłacalne.

Poniżej prezentujemy film ukazujący funkcjonowanie „tunelu Muska”:

Warto przeczytać: Rosyjskie MON przedstawiło screen z gry komputerowej jako dowód na rzekomą współpracę USA z ISIS [WIDEO]

Podziel się