Szukaj

Studentka AGH wykonała robota z „Gwiezdnych Wojen”. Jej dzieło bardzo spodobało się internatom [foto]

01-02-2019 18:23
Robot BB-8 Fot. Akademia Górniczo-Hutnicza / Facebook.com
Podziel się

Studentka z krakowskiego AGH w ramach swojej pracy inżynierskiej stworzyła robota do złudzenia przypominającego słynnego BB-8 z „Gwiezdnych Wojen”. Jego zdjęcie stało się prawdziwym hitem internetu.

Fotografię robota wykonanego przez studentkę opublikowali administratorzy oficjalnego facebookowego profilu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jak poinformowali, większość części tego urządzenia wykonano przy pomocy drukarki 3D:   

Weronika zbudowała swojego robota w ramach pracy inżynierskiej. Jest on odwzorowaniem bohatera Star Wars, BB-8 w skali 1:1, z mechanizmem pozwalającym mu na poruszanie się. Większość części została wydrukowana na drukarkach 3D, a Weronika dodatkowo zaprogramowała robota i stworzyła aplikację, która pozwala nim kierować.

Koniecznie przeczytaj: Muzeum II Wojny Światowej zostanie połączone z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Obecny dyrektor MIIWŚ protestuje

Czytaj też: Związek Gmin Żydowskich w Polsce apolityczny? Oto z kim zorganizowano spotkanie w Krakowie. Po nagłośnieniu sprawy post szybko zniknął [foto]

Zdjęcie natychmiast zyskało bardzo dużą popularność w mediach społecznościowych. Do chwili obecnej pojawiło się pod nim ponad 12 tys. polubień. W związku z tym administrator profilu uczelni również kolejny wpis postanowił poświęcić autorce robota. Tym razem podszedł do sprawy znacznie bardziej humorystycznie:

Obydwa posty wciąż cieszą się bardzo dużą popularnością. Pod zdjęciami nie brak pozytywnych, żartobliwych i sympatycznych kometarzy oraz reakcji:

 

Warto przeczytać: Dramatyczne nagranie z A4 w Krakowie. Przewróciła się cysterna z cementem. Kierowca osobówki uciekł w ostatniej chwili [WIDEO]

Podziel się