Szukaj

Studentka AGH wykonała robota z „Gwiezdnych Wojen”. Jej dzieło bardzo spodobało się internatom [foto]

01-02-2019 18:23
Robot BB-8 Fot. Akademia Górniczo-Hutnicza / Facebook.com
Podziel się

Studentka z krakowskiego AGH w ramach swojej pracy inżynierskiej stworzyła robota do złudzenia przypominającego słynnego BB-8 z „Gwiezdnych Wojen”. Jego zdjęcie stało się prawdziwym hitem internetu.

Fotografię robota wykonanego przez studentkę opublikowali administratorzy oficjalnego facebookowego profilu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jak poinformowali, większość części tego urządzenia wykonano przy pomocy drukarki 3D:   

Weronika zbudowała swojego robota w ramach pracy inżynierskiej. Jest on odwzorowaniem bohatera Star Wars, BB-8 w skali 1:1, z mechanizmem pozwalającym mu na poruszanie się. Większość części została wydrukowana na drukarkach 3D, a Weronika dodatkowo zaprogramowała robota i stworzyła aplikację, która pozwala nim kierować.

Koniecznie przeczytaj: Niepokojące dane. Tylko w ubiegłym roku zmarło 414 tys. Polaków. To najwięcej od zakończenia II wojny światowej

Czytaj też: Nie żyje Jerzy Bożyk – legendarny krakowski jazzman i antykomunistyczny działacz niepodległościowy [foto+wideo]

Zdjęcie natychmiast zyskało bardzo dużą popularność w mediach społecznościowych. Do chwili obecnej pojawiło się pod nim ponad 12 tys. polubień. W związku z tym administrator profilu uczelni również kolejny wpis postanowił poświęcić autorce robota. Tym razem podszedł do sprawy znacznie bardziej humorystycznie:

Obydwa posty wciąż cieszą się bardzo dużą popularnością. Pod zdjęciami nie brak pozytywnych, żartobliwych i sympatycznych kometarzy oraz reakcji:

 

Warto przeczytać: W te odpowiedzi naprawdę trudno uwierzyć. Co turyści odwiedzający Polskę wiedzą o II wojnie światowej? [wideo]

Podziel się