Szukaj

Dzięki amerykańskim naukowcom zniknie dziecięcy koszmar

29-06-2017 17:19
Zastrzyk, strzykawka, szczepienie
Podziel się

Chodzi o zastąpienie zastrzyków przez specjalny plaster. Na razie wynalazek przetestowano pod kątem szczepień. Rezultaty są obiecujące.

Kto z nas w dzieciństwie nie drżał na widok strzykawki z igłą? A wielu do dziś wzdraga się na myśl o zastrzyku.

Ale to się może skończyć.

Jak podaje specjalistyczne piso „Lancet”, amerykańscy naukowcy wynaleźli sposób, by uniknąć zastrzyków. Tradycyjną igłę ma zastąpić specjalny plaster.

Jak informują naukowcy z uczelni w amerykańskim stanie Georgia, specjalny plaster na powierzchni, która styka się ze skórą, ma mikroigły nasączone szczepionką. Są tak małe, że nie wywołują żadnego bólu.

Koniecznie przeczytaj: Wpis Polskiej Policji robi furorę w sieci. Funkcjonariusze zaoferowali nietypową usługę [FOTO]

Czytaj też: Festiwal antysyjonizmu w Nowym Jorku. Według muzułmanów to Żydzi są terrorystami [WIDEO]

Wystarczy nakleić plaster pacjentowi na 20 minut, by szczepionka – testy przeprowadzano ze szczepionką przeciwko grypie – została wchłonięta pod skórę. Całkowicie bezboleśnie.

Porównaliśmy wyniki wchłaniania się szczepionek podanych metodą tradycyjną i tych, które przenikają do organizmu za pośrednictwem plastra. I możemy powiedzieć, że nowa metoda jest nie tylko porównywalna ze starą, ale nawet lepsza – powiedział w rozmowie z „Lancetem” profesor Mark Prausnitz z instytutu w Georgii.

Warto przeczytać: Śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej wkracza w nową fazę. Amerykańscy naukowcy przygotowują specjalny model TU-154M [WIDEO]

Podziel się