Szukaj

Izaak Newton wyznaczył datę końca świata. „Wtedy nastąpi początek nowej boskiej ery”

28-09-2018 15:29
Izaak Newton
Podziel się

Autor najnowszej biografii Izaaka Newtona, Florian Freestetter, potwierdził, że naukowiec ten rzeczywiście wyznaczył datę końca świata. Z jego badań wynikło, że nastąpi to w 2060 roku. Wówczas ma rozpocząć się także „nowa boska era”.

Izaak Newton był skrupulatnym badaczem Biblii. W tekście tej świętej księgi starał się odczytywać ukryte przesłania. Był przekonany, że wszystkie przyszłe wydarzenia zostały zaplanowane przez Boga. Z jego obliczeń wynikło, że koniec świata nastąpi w 2060 roku.

W swoich zapiskach zawarł następujące stwierdzenie:

Może się to skończyć później, ale nie widzę powodu, by stało się to wcześniej.

Austriacki astronom i zarazem autor najnowszej biografii Izaaka Newtona, Florian Freestetter, przyznał, że naukowiec koniec świata postrzegał jako początek nowego porządku:

Koniecznie przeczytaj: Ten list może zażegnać konflikt pomiędzy Polską a Izraelem. Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata napisali, dlaczego oba kraje powinny się pogodzić

Czytaj też: Mistrzyni świata dobrowolnie wycofała się z turnieju szachowego w Arabii Saudyjskiej. „Nie chcę czuć się człowiekiem drugiej kategorii” [FOTO]

Dla niego 2060 rok byłby nowym początkiem. Być może towarzyszyłyby temu wojny i katastrofy, ale ostatecznie byłby to początek nowej boskiej ery.

Według niektórych badaczy,  ten wybitny angielski naukowiec zdecydował się na wyznaczenie daty końca świata, ponieważ chciał zdyskredytować inne, jego zdaniem, błęde przepowednie dotyczącego tego wydarzenia.

Warto przeczytać: Jak za 10 lat może wyglądać mapa świata? Jakie państwa się na niej pojawią? Co się stanie z Polską? [WIDEO]

Podziel się