Szukaj

Rafał Ziemkiewicz niezwykle dosadnie skomentował antypolskie wystąpienie prezydenta Izraela. Publicysta nie szczędził mocnych słów [wideo]

13-04-2018 17:28
Rafał Ziemkiewicz Fot. Telewizja Republika / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Znany publicysta Rafał Ziemkiewicz podczas porannego programu na antenie Telewizji Republika skomentował wczorajsze wystąpienie prezydenta Izraela, które było zupełnie inaczej ukazywane przez polskie i zagraniczne media.

W trakcie programu publicysta odniósł się m.in. do niedawnego Marszu Żywych, który został zorganizowany na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Przypomnijmy, że podczas tej uroczystości prezydent Izraela wygłosił przemówieninie, które wywołało wiele kontrowersji. (Więcej: Burza po wystąpieniu prezydenta Izraela w Oświęcimiu. Mówił o udziale Polaków w zagładzie Żydów? Jest komentarz Andrzeja Dudy. Pojawiły się też nagrania [wideo]).

Koniecznie przeczytaj: Steven Spielberg o opowiedział o antysemickim incydencie w Polsce i skrytykował nowelizację ustawy o IPN. Komentarz Rafała Ziemkiewicza

Czytaj też: Rafał Ziemkiewicz skomentował pomysł obniżenia płac dla posłów i samorządowców. „Oni jeżdżą z bilbordami? No to Jaro ich zaorał” [wideo]

Rafał Ziemkiewicz słusznie zauważył, że jego przemówienie zostało zupełnie inaczej ukazane przez polskie i zagraniczne media. Jak dodał, z przekazu rodzimych dziennikarzy i z słów samego przeydenta Andrzeja Dudy wynika, że nic się nie stało, z kolei izraelska prasa relacjonowała to wystąpienie jako bardzo niekorzystne dla naszego kraju: 

Trzy główne gazety podały tekst przemówienia pana prezydenta Rivlina, w którym twierdzi on - i tak daleko w poniewieraniu Polską jeszcze nikt się nie posunął - nie że tylko byli Polacy, którzy współpracowali z hitlerowcami i teraz Polska ma się z tych win rozliczać, że nie ma prawa wprowadzać ustaw które ujawnianiu tej prawdy historycznej przeszkadzają, ale on posunął się dalej. (...) On wprost stwierdził, że to Polska jest odpowiedzialna za Holokaust, ponieważ (...) obozy nie mogłyby tu funkcjonować, gdyby nie spotkały się z życzliwością Polski.

Publicysta dodał również, że samo zdementowanie tych doniesień medialnych przez prezydenta nie ma dużego znaczenia, ponieważ nie ma on takiego posłuchu, jak izraelskie media, które cytowało wielu zagranicznych dziennikarzy. Jak stanowczo dodał, pamięć o Holokauście stała się narzędziem, które Izrael skutecznie wykorzystuje do walki z naszym krajem:  

Nikt na świecie nie zagląda na konto polskiego prezydenta. Do tej pory kancelaria Rivlina nie zdementowała tych doniesień, więc stwierdzenie polskiego prezydenta, że takie słowa nie padły mogą znaczyć nie słyszałem” albo udaję, że nie słyszałem. (...) Pamięć o Holokauście stała się pałką w rękach gangsterów i my tą pałką oberwaliśmy tak, że leżymy i kwiczymy.

Poniżej nagranie:

Warto przeczytać: Rafał Ziemkiewicz niezwykle dosadnie ocenił postawę Donalda Tuska ws. katastrofy smoleńskiej. „Był totalnie zesr...ny ze strachu, że trafi do więzienia”

Podziel się