Szukaj

Ziemkiewicz mówi, dlaczego TVP zwolniła Krzysztofa Skibę [WIDEO]

13-11-2016 13:00
Rafał Ziemkiewicz "W tyle wizji" Fot. TVP / Twitter / screen YouTube
Podziel się

11 listopada Telewizja Publiczna postanowiła zakończyć współpracę z Krzysztofem Skibą, który był jedynym z współprowadzących program „W tyle wizji”. Do sprawy na antenie TVP odniósł się Rafał Ziemkiewicz.

Krzysztof Skiba sam się wykopał z tego programu. Nie jest tak, że przeszkadza nam, że ktoś w naszym gronie ma inne poglądy, natomiast są pewne tabu, pewne kulturowe granice – mówił publicysta, który piątkowy program „W tyle wizji” prowadził razem z Magdaleną Ogórek.

Koniecznie przeczytaj: Magdalena Ogórek poprowadzi program na antenie TVP

Czytaj też: Ziemkiewicz o Hołdysie: „Takiego c**ja nie chce się komentować”

Ziemkiewicz nawiązał w ten sposób do filmiku Krzysztofa Skiby, zamieszczonego ostatnio w Internecie. Muzyk w dość kontrowersyjny sposób skrytykował w nim ekshumację ofiar katastrofy smoleńskiej. Nagranie poniżej:

Krzysztof Skiba współprowadził program „W tyle wizji” z Krzysztofem Feusettem, dziennikarzem tygodnika „wSieci”. Muzyk i satyryk zdecydowanie nie jest zwolennikiem partii rządzącej. 11 listopada zagrał na wiecu Komitetu Obrony Demokracji.

Marcin Wolski, dyrektor TVP2 i twórca „W tyle wizji” do tej pory twierdził, że starł się zapewnić udział w programie również osobom, które są krytyczne wobec PiS.

Chciałem, aby kilku takich Skibów przyszło – podkreślał Wolski. Teraz jednak, ostatni żart Skiby na tyle mu się nie spodobał, że postanowił podziękować muzykowi za współpracę.

Osoba z produkcji programu „W tyle wizji” poinformowała mnie, że rezygnują ze współpracy mimo umowy podpisanej na cały listopad. Powodów nie podano. Może zmienia się formuła programu i teraz można tam tylko słodzić władzy :) - tak o swoim zwolnieniu z TVP mówił Krzysztof Skiba portalowi Wirtualnemedia.pl.

Warto przeczytać: Środa nazywa partię Razem ugrupowaniem marksistów. Ziemkiewicz sugeruje proces

Podziel się