Szukaj

Dziennikarka TVN skomentowała homilię wygłoszoną przy grobie Jana Pawła II. Dosadna odpowiedź Rafała Ziemkiewicza [foto]

18-10-2018 17:25
Rafał Ziemkiewicz o obniżkach pensji dla polityków Fot. Telewizja Republika / YouTube / screen YouTube
Podziel się

We wtorkowym wydaniu „Faktów” Katarzyna Kolenda-Zaleska, która relacjonowała homilię wygłoszoną przy grobie Jana Pawła II przez arcybiskupa Jana Pawłowskiego, zasugerowała, że swoje słowa duchowny skierował bezpośrednio do prezydenta Andrzeja Dudy. Na jej wypowiedź stanowczo zareagował Rafał Ziemkiewicz.

W 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą uczestniczyli we Mszy Św., którą odprawiono przy grobie Jana Pawła II.

Dziennikarka Katarzyna Kolenda-Zaleska w swojej relacji nie tylko poinformowała, że homilię wygłaszał abp Jan Pawłowski, doświadczony watykański dyplomata i pracownik Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, ale również zasugerowała, że zwracał się on bezpośrednio do prezydenta Andrzeja Dudy:

Koniecznie przeczytaj: Prezydent odpowiada dziennikarce TVN: „Może mi Pani wskazać konkretny przepis? Nie? To dziękuję bardzo” [wideo]

Czytaj też: Rafał Ziemkiewicz porównał polskich piłkarzy i siatkarzy. Jego słowa nie spodobały się dziennikarzom sportowym [foto]

Słowa, które padły nad grobem Jana Pawła II, były wyjątkowo gorzkie. Mówił, że dobrze, że prezydent tu przyjechał z podzielonej Polski, bo może do tej podzielonej Polski przywiezie przesłanie Jana Pawła II. (...) Nie wolno wolności zmieniać w samowolę. (…) Nie wolno lekkomyślnie niszczyć tego, co udało się osiągnąć, bo bardzo trudno będzie to wszystko odbudować. To były naprawdę bardzo mocne i gorzkie słowa.

Później dodatkowo opublikowała w mediach społecznościowych fragment wspomnianej homilii. Na jej wpis stanowczo zareagował m.in. znany publicsyty Rafał Ziemkiewicz:

Pani i pani szczujnia oczywiście nie widzi w tym nic, co by ich dotyczyło. O, biskup potępia zło, to na pewno o pisowcach. Ręce i nogi opadają. „Kazanie konfederackie” z „Pamiątek Soplicy”.

Warto przeczytać: Radosław Sikorski opublikował skandaliczny wpis o Lechu Kaczyńskim. Dosadna odpowiedź Rafała Ziemkiewicza [foto]

Podziel się