Szukaj

Zeznania świadka ws. Amber Gold pogrążają TVN. Stacja miała otrzymała od spółki Marcina P. ćwierć miliona zł [WIDEO]

28-09-2017 21:18
TVN, wóz transmisyjny Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

W trakcie wczorajszego przesłuchania na komisji ds. afery Amber Gold świadek Michał Forc mówił między innymi o współpracy TVN i firmy Marcina P. OLT Express. Stacja TVN miała sama zaproponować realizację reality show promujące spółkę za 250 tys. zł.

Michał Forc, były członek rady nadzorczej Amber Gold Sp. z o.o., w firmie Marcina P. zajmował się m.in. reklamą. Zeznał, że TVN zgłosiło się z propozycją przygotowania reality show o pracy stewardes. Stacja na swój projekt „Wniebowzięte” chciała od OLT Express 250 tys. złotych. Marcina P. miał przystać na te warunki.

Przyszli do nas, z ofertą, która była dla nas dobra. Prezesowi się podobało i tak się zaczęła ta współpraca. Cena była atrakcyjna, a reklamy telewizyjne drogie. Chodziło o 250 tys. złotych oraz koszta własne OLT - powiedział Michał Forc.

Koniecznie przeczytaj: Teściowa szefa Amer Gold zszokowana kwotami, jakie przechodziły przez jej konto. Wiadomo, co szeptała do pełnomocnika [WIDEO]

Czytaj też: Tego wywiadu TVN nie pokazał. Wkurzona aktorka „spławiła” narzucającą się dziennikarkę [WIDEO]

Były współpracownik Marcina P. zeznał, że w sumie wyprodukowano kilkanaście odcinków i reality show było emitowane przez około dwa miesiące.

OLT udostępniało rozmaite rzeczy w ramach product placement. Chcieli przeprowadzić, tak czy inaczej, taki program i szukali różnych producentów. To była niska cena - mówił Forc.

Warto przeczytać: Antoni Macierewicz kontra dziennikarz TVN. Szef MON i tym razem nie odpuścił reporterowi stacji [WIDEO]

Podziel się