Szukaj

Zamieszanie wokół pensji Jacka Kurskiego. Ile naprawdę zarabia prezes TVP?

06-02-2017 10:08
Jacek Kurski, PiS Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

W związku z ostatnimi medialnymi spekulacjami dotyczącymi wynagrodzenia dla prezesa Telewizji Polskiej „WP money” postanowiło zweryfikować, ile rzeczywiście zarabia Jacek Kurski.

Sugestie dotyczące podwyżki dla Jacka Kurskiego pojawiły się niedawno z związku ze zmianą przepisów mówiących o maksymalnej kwocie wynagrodzenia, jaka może być wypłacana członkom władz Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Zdecydowano, że w przypadku TVP będzie to od 7- do 12-krotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw (które aktualnie wynosi 4329,48 zł). Tak więc, od tego roku maksymalne wynagrodzenie Jacka Kurskiego mogłoby sięgnąć niemal 52 tys. zł.

Koniecznie przeczytaj: Magdalena Ogórek i Jacek Łęski nowymi prowadzącymi „Studio Polska” w TVP Info

Czytaj też: Jarosław Kaczyński krytykuje Tuska w wywiadzie dla TVP [WIDEO]

Jak dowiedział się portal money.pl, Jacek Kurski w tym roku jednak nie dostał podwyżki i nadal zarabia ok. 25,7 tys. brutto miesięcznie, co „na rękę” daje ok. 18 tys. zł. Prezes TVP nie otrzymał również w 2016 r. żadnych nagród i premii. W funduszy prezesa TVP nagrodzonych zostało natomiast 208 osób fizycznych i podmiotów prawnych – najwyższa wypłacona nagroda wynosiła 35 tys. zł.

Mimo braku podwyżki, Jacek Kurski na pewno finansowo lepiej wychodzi niż niejeden z jego kolegów z PiS-u. Prezes TVP zarabia więcej niż prezydent Andrzej Duda (który otrzymuje ok. 20,1 tys. zł brutto miesięcznie). Wicepremierzy Piotr Gliński, Jarosław Gowin i Mateusz Morawiecki dostają po 12,8 tys. zł brutto (bez dodatków stażowych). W tej grupie jedynie Gowin „dorabia” w Sejmie, w wyniku czego jego zarobki są podobnej wysokości co Jacka Kurskiego.

Warto przeczytać: Ogromne zainteresowanie „Puczem” w TVP. Oglądalnością przebili WOŚP?

Podziel się