Szukaj

Dziennikarz „Wyborczej” wściekły na polityków opozycji: „Co wyście robili w Wigilię o 15.30? Mieszaliście kapustę?”

27-12-2017 10:23
Jacek Żakowski, dzienniakrz Fot. Michał Józefaciuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Jacek Żakowski nie ukrywa swojego osobistego zaangażowania w walkę z obecnym rządem. Publicysta „Gazety Wyborczej”, komentując marną frekwencję protestu pod Pałacem Prezydenckim w Wigilię, skrytykował polityków opozycji w ostrych słowach.

Politycy opozycji – co wyście, do jasnej cholery, robili w Wigilię o 15.30? Mieszaliście kapustę? – tak Jacek Żakowski zatytułował swój artykuł w „GW”. Publicysta w ten sposób odniósł się do braku zainteresowania polityków protestem w Wigilię.

Na antyrządowej manifestacji zatytułowanej „Wigilia z Konstytucją” pojawiło się, według różnych szacunków, od kilkudziesięciu do ponad stu osób. Przed Pałacem Prezydenckim rozłożono stół, na którym oprócz świec znalazły się egzemplarze Konstytucji. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Obywatele RP i przedstawicielki Warszawskiego Strajku Kobiet. Zabrakło polityków.

Koniecznie przeczytaj: Bronisław Komorowski w dramatycznym tonie wieszczy rychły koniec opozycji: „Jeżeli politycy opozycji tego nie zrobią, to zginą marnie”

Czytaj też: Tego jeszcze nie było. Opozycja protestowała przeciwko… opozycji. „Olśnienie” Tomasz Lisa i rozgoryczenie Macieja Stuhra [FOTO]

To była ważna chwila. Gdy po prezydenckich podpisach zniszczenie rządów prawa stało się historycznym faktem, każdy, kto przyszedł, mógł dostać i dać innym wsparcie i nadzieję, nim banał świąt całkiem zalał mózgi… - dramatyzował Żakowski.

Historyczny tekst dziennikarza nie umknął uwadze internautów.

 Niektórzy docenili też postawę polityków opozycji, którzy w tym roku zdecydowali się w Wigilię zostać w domu.

Warto przeczytać: Eliza Michalik i Tomasz Lis mają identyczną radę dla posłów opozycji, którzy nie głosowali za aborcją [FOTO]

Podziel się