Szukaj

„Zlot faszystów, pogan i białych rasistów”. Światowe media sięgnęły rynsztoku. Jednak te odpowiedzi to prawdziwy nokaut [FOTO]

13-11-2017 01:15
Media o Marszu Niepodległości Fot. nieznany / Twitter/Facebook / screen
Podziel się

Media na całym świecie w wyjątkowo kłamliwy sposób opisały odbywający się w sobotę Marsz Niepodległości. Wtórowali im lewicowi dziennikarze w Polsce. Internauci pokazali jednak, jak bardzo ta propaganda rozmija się z rzeczywistością.

Amerykańska korespondentka agencji Associated Press Vanessa Gera patriotyczną manifestację w Polsce określiła jako „zlot faszystów, pogan i białych rasistów”.

Faszyści i inni skrajnie prawicowi ekstremiści zbierają się dziś w Warszawie na marszu, który stał się jednym z największych zgromadzeń w Europie, a nawet poza nią, coraz bardziej ośmielonych białych rasistów – tak dziennikarka pisała o Marszu Niepodległości.

Koniecznie przeczytaj: „O czym milczą media?” Świetny materiał o Marszu Niepodległości pokazuje prawdziwe oblicze patriotyzmu Polaków [WIDEO]

Czytaj też: Organizatorzy Marszu Niepodległości pozwą media za zniesławienie uczestników tegorocznej manifestacji

Jej słowa były chętnie powielane przez największe amerykańskie i brytyjskie media, między innymi przez dziennik „Daily Mail”, a nawet przez stację Fox News, która powszechnie określana jest jako konserwatywna.

Ogromne oburzenie wywołały w Polsce także słowa amerykańskiego dziennikarza „Time”, który w przeszłości pełnij funkcję rzecznika Hillary Clinton ds. zagranicznych.

60 tysięcy nazistów maszerowało dzisiaj w Warszawie – napisał na Twitterze Jesse Lehrich, który stwierdził także, że organizatorami Marszu Niepodległości byli spadkobiercy ruchu nazistowskiego z 1930 roku, który chciał się pozbyć Żydów z Polski na wiele lat przed Holokaustem.

Stacja CNN przekonywała z kolei, że w Warszawie 11 listopada protestowali nacjonaliści.

Tysiące ludzi flagami i racami przyłączyło się w sobotę w Dzień Niepodległości do maszerujących nacjonalistów, którzy tego dnia protestowali w całej Polsce – czytamy w tekście autorstwa Matthew Day dla CNN.

Chwilę później z tego samego artykułu dowiadujemy się, że „protestujący” nieśli transparenty z napisami: „Biała Europa musi być biała” i „Módlmy się o holocaust islamu”.

To tylko kropka z morzu pomyj, które zostały wylane na uczestników Marszu Niepodległości. Wcale nie lepsze okazały się niektóre media w Polsce. O faszystowskim i rasistowskim pochodzie pisali m.in. Tomasz Lis i dziennikarka „Gazety Wyborczej” Dominika Wielowieyska.

Internauci zareagowali oburzeniem. Natychmiast udowodnili, że medialny przekaz to czyste brednie.

 Marsz Niepodległości 2017 - rzekomy rasizm

Również za granicą nie wszyscy dali się nabrać na propagandę mainstremowych mediów.

Wpisy amerykańskiego prawicowego publicysty Jacka Posobieca polubiły tysiące osób.

Warto przeczytać: Absolutnie niesamowity materiał. Jak naprawdę wyglądał Marsz Niepodległości? Zupełnie inaczej niż usiłują nam wmówić media [WIDEO]

Podziel się