Szukaj

Najpopularniejszy youtuber na świecie stracił kontrakt z Disney’em przez… „nazizm” i żarty o Żydach [WIDEO]

15-02-2017 15:18
PewDiePie, żarty o Żydach Fot. PewDiePie / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Pochodzący ze Szwecji znany youtuber PewDiePie (naprawdę Felix Kjellberg) stracił lukratywny kontrakt z wytwórnią Disney’a. Powodem miały był żarty z Żydów i używanie symboli nazistowskich.

Felix Kjellberg może pochwalić się już 53 milinami subskrybentów. Gwiazda YouTube znana jest z ostrego języka oraz ironicznych komentarzy. Jak się okazje, jednak nawet najpopularniejszy na świecie youtuber nie może żartować ze wszystkiego.

Wytwórnia Disney’a zrezygnowała ze współpracy z PewDiePie po tym jak, na jego kanale ukazało się kilka „antysemickich” filmów. O sprawie jako pierwszy poinformował dziennik „Wall Street Journal”. Później potwierdził to przedstawiciel Maker Studios Maker (właścicielem firmy jest Disnay), który stwierdził, że youtuber tym razem posunął się za daleko.

Koniecznie przeczytaj: Skandal w szwajcarskiej armii. Żołnierze „heilowali” przed swastyką [FOTO]

Czytaj też: Ukraińcy „hajlowali” w obozie na Majdanku. Polski sąd wymierzył im karę niższą… niż sami proponowali

Jednym z głównych powodów zakończenia współpracy ze Szwedem miało być wideo, w którym pojawia się napis „Śmierć wszystkim Żydom”. W innych filmach pojawiał się Hitler, symbole nazistowskie i Jezus mówiący, że „Hitler absolutnie nie zrobił niczego złego”.

Warto przeczytać: Genialna akcja Polaka w USA. Wszedł w tłum przeciwników Trumpa i powiedział, co myśli o nazywaniu go nazistą [WIDEO]

Podziel się