Szukaj

„Wyborcza” ujawnia materiał z inwigilacji Marszu Niepodległości [WIDEO]

18-11-2016 12:37
Wyborcza - Marsz Niepodległości Fot. Maksymilian Wudecki / YouTube / screen
Podziel się

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” od wielu już lat próbują pokazywać środowiska narodowe i patriotyczne w jak najgorszym możliwym świetle. Teraz na portalu gazety ukazał się tekst o kuriozalnym tytule: „Uderz, uderz liberała, imigranta i pedała”, czyli Marsz Niepodległości od środka.

Na portalu wyborcza.pl do tekstu traktującego o Marszu Niepodległości dołączono także nagranie, będące relacją jednego z ukierunkowanych lewicowo internautów, który filmował narodowo-patriotyczną manifestację „od środka”.

Maksymilian Wudecki, twórca facebookowego profilu Prawicowa Rzeczpospolita Ludowa, w swojej relacji z 11 listopada najwięcej czasu poświęca Marszu Niepodległości, mimo iż filmował także uczestników pochodów KOD-u i Koalicji Antyfaszystowskiej. Oczywiście demonstracje środowisk lewicowych i związanych z ruchem Kijowskiego zostały pokazane jako przyjazne i pokojowe, za to MN to już siedlisko zła, rasizmu, ksenofobii, faszyzmu itd.

Koniecznie przeczytaj: Znamy trasy wszystkich marszów, które przejdą 11 listopada. KOD ma powody do zmartwień

Czytaj też: Oficjalna odpowiedź Andrzeja Dudy ws zaproszenia na Marsz Niepodległości

Co tak zbulwersowało dziennikarzy z „GW”? Według relacji na Marszu Niepodległości skandowano „oburzające” hasła. Wspomniane w tytule słowa „Uderz, uderz liberała, imigranta i pedała” miał wykrzykiwać szef pomorskiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej, który według tego co pisze dziennik, później się tego wypierał.

„Szokujące” dla Wudeckiego i „GW” okazały się nawet szaliki kibiców Cracovii:

Krakowianin prezentuje biało-czerwony szalik. Na nim godło Polski, rasistowski krzyż celtycki i hasła: „Polska dla Polaków, Europa dla białych”, „Rasa. Naród. Ojczyzna”. – Co to za szaliczek? – zagaja autor filmu. – Narodowy kur..., a nie faszystowski – odpowiada właściciel szalika - z oburzeniem pisze „Gazeta Wyborcza”.

Dziennikarze „GW” podkreślali też „skandaliczne” zachowanie „narodowego rapera” Bezczela, który… krytycznie wypowiedział się w sprawie adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Na rondzie Dmowskiego z głośników leci muzyka, „narodowy rap” w wykonaniu rapera o nicku Bezczel. – Legalizować pedałów to najgorsza z opcji. Może jeszcze kur... dacie cwelom prawo do adopcji? Kochana Polsko, powiedz, kto wybawi cię?” – pyta w piosence raper, a pochód wreszcie rusza.

Podkreślono też, że w „faszystowskim” pochodzie uczestniczyły nawet osoby starsze:

Lecimy wariaty kur... – zagrzewają się do maszerowania sfilmowani uczestnicy. Wśród nich starszy mężczyzna w kowbojskim kapeluszu i z polską flagą na długim kiju. – Osiem dych skończone 9 listopada. Widzisz pan? – zachwala swój wiek, zwracając się do kamerzysty. Nieopodal delegacja gości z Włoch. Niosą flagi włoskiej partii Forza Nuova, która jawnie odwołuje się do tradycji włoskiego faszyzmu.

Reszta tekstu „Gazety Wyborczej” pełna jest „perełek” tego typu. Dziennikarze lewicowego dziennika musieli się bardzo w tym roku wysilić, aby wymyślić coś szokującego. 11 listopada na Marszu Niepodległości nie było żadnych poważnych incydentów, więc jako najbardziej oburzające dziennikarze „GW” akcentowali niepochlebne dla środowisk lewicowych, komunistycznych i homoseksualnych hasła oraz przypadki odpalania rac przez uczestników MN.

Film z „inwigilacji” Marszu Niepodległości poniżej:

Warto przeczytać: Ratusz jednak podał frekwencję marszy 11 listopada. Wyliczenia znacznie odbiegają od danych policji…

Podziel się