Szukaj

Węglarczyk chciał skrytykować TVP. W tym celu posłużył się manipulacją

20-03-2017 15:08
Węglarczyk o wypowiedzi Wolskiego w TVP Fot. Jakub Wencel / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Nie cichną echa afery związanej w ujawnieniem instrukcji szefa koncernu Ringier Axel Springer dla polskich dziennikarzy pracujących w mediach należących do niemieckiej spółki. Do debaty w tej sprawie włączył się m.in. Bartosz Węglarczyk, dyrektor programowy Grupy Onet.

Dziennikarz, który od początku bronił listu Dekana z „jedną słuszną narracją”, jaką należy stosować w działających w Polsce mediach niemieckiej spółki, tym razem wypowiedział się na ten temat na antenie TVP Info. Węglarczyk zamiast jednak podać rzeczowe argumenty, posłużył się manipulacją.

Cytuję: albo dziennikarze tej stacji wypełniają linię polityczną partii rządzącej albo morda w kubeł’ - powiedział tak Marcin Wolski w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. To jest cytat z jego wywiadu dla Magdaleny Rigamonti, nawet w tytule to było i to był autoryzowany wywiad – mówił dziennikarz Onetu.

Koniecznie przeczytaj: Jacek Saryusz-Wolski stracił miejsce w dwóch komisjach Parlamentu Europejskiego

Czytaj też: Poseł PO zalicza wpadkę w TVP. Zaczął mówić o „Trójkącie Wyszehradzkim” [WIDEO]

Szybko jednak okazało się, że Marcin Wolski co prawda użył w jednym z wywiadów wyrażenia „morda w kubeł”, ale w zupełnie innym kontekście.

Zapytany przez Magdalenę Rogimonti: „Co z tymi, jak pan pisze, glistami ludzkimi, które nie zgadzają się z polityką tej ekipy?”, Wolski odpowiedział:

Jest jak w brydżu, rozdaje ten, kto bierze ostatnią lewę. Zasady są proste: były wybory, wygrała ta partia, więc trzeba się z tym pogodzić i morda w kubeł. Jeśli ktoś chce wygrać następne, to niech się do tego przygotuje, stworzy program i wygra.

Warto przeczytać: Jarosław Kaczyński krytykuje Tuska w wywiadzie dla TVP [WIDEO]

Podziel się