Szukaj

Bloomberg: „Polska jest nowym awanturnikiem w Europie”. Skandaliczne stwierdzenie autorstwa trojga polskich dziennikarzy

11-12-2017 19:42
Polska w UE Fot. alex.ch / flikcr.com / CC BY 2.0
Podziel się

W artykule opublikowanym przez „Bloomberga” polscy dziennikarze: Wojciech Moskwa, Ewa Krukowska oraz Marek Strzelecki dokonali oceny aktualnej sytuacji w naszym kraju. Skandalicznymi i wręcz fałszywymi twierdzeniami starali się dodać wyraźnej dramaturgii ostatnio opisywanym wydarzeniom w Polsce.

W napisanym przez siebie tekście stwierdzili m.in., że Unia Europejska powinna skupić się na działaniach wobec Polski, a nie na samym Brexicie. Ponadto nazwali nasz kraj „nowym awanturnikiem w Europie”, a także wyrazili własną opinię na temat aktualnej zmiany premiera w naszym kraju:                     

Prawdziwy przywódca Polski, Jarosław Kaczyński, w ciągu dwóch lat wskazał drugiego premiera, wybierając w ubiegłym tygodniu dotychczasowego ministra finansów wykształconego na Zachodzie Mateusza Morawieckiego, który ma przyspieszyć gospodarkę po zreformowaniu systemu sądownictwa. Jest on kolejnym akolitą Kaczyńskiego, który poparł coraz bardziej autorytarne zapędy Prawa i Sprawiedliwości w sprawie przejęcia większej kontroli nad sądami. To plan potępiony przez Parlament Europejski i Komisję Europejską.

Koniecznie przeczytaj: Działacze KOD postanowili „duchowo” połączyć się z Unią Europejską. Miało być poważnie, wyszło jak zwykle. Zobacz nagranie [WIDEO]

Czytaj też: Unijny komisarz o problemie masowej migracji: „Unia Europejska jest zbyt biała, więc trzeba przyjmować kolejnych uchodźców”

Autorzy tekstu uważają również, że w związku z aktualną działalnością polskiego rządu, Unia Europejska powinna podjąć zdecydowane kroki, czyli nałożyć odpowiednie sankcje, a także zdecydowanie zmniejszyć ilość wypłacanych funduszy unijnych.

„Bloomberg” to obecnie największa agencja prasowa na świecie. Specjalizuje się w dostarczaniu informacji głównie na tematy gospodarcze i ekonomiczne.  

 

Warto przeczytać: Nie tylko Węgry poparły nas w PE. Czeski polityk bronił Polski. Przypomniał unijnym elitom niewygodny fakt [WIDEO]

Podziel się