Szukaj

Wałęsa znowu nawołuje do używania przemocy? „Młotkiem trzeba by ich...”

26-10-2016 13:07
Lech Wałęsa atakuje Radio Maryja Fot. Radio Maryja / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Lech Wałęsa ogłosił we wtorek rozpoczęcie oficjalnej współpracy z Platformą Obywatelską. Uczestnicząc we wspólnej konferencji z Grzegorzem Schetyną, były prezydent odpowiadał na pytania dziennikarzy. Wałęsa był wyraźnie poddenerwowany, kiedy mówił o walce toczonej z PiS. Nerwy jednak całkiem puściły mu, kiedy zwrócił się do niego reporter TV Trwam.

Grzegorz Schetyna i Lech Wałęsa odpowiadali wczoraj na pytania dziennikarzy z związku z rozpoczęciem oficjalnej współpracy byłego prezydenta RP i Platformy Obywatelskiej.

Nieszczęście PiS-u, który dziś rządzi krajem, jest tak wielkie, że trzeba coś tu zrobić. Trzeba jak najszybciej odsunąć ich od władzy, bo nie pozbieramy się przez długie lata. A jeszcze do tego ludzie z Torunia włączyli się i wiarę jeszcze włączają – tak Lech Wałęsa przekonywał do konieczności podjęcia walki z Prawem i Sprawiedliwością, jednocześnie sugerując związki partii rządzącej z „ludźmi z Torunia”.

Koniecznie przeczytaj: Włochy: Radio Maryja ostro skrytykowane przez Watykan

Czytaj też: Lech Wałęsa: „Jestem w stanie ich rozwalić w 10 dni”

Wałęsa, kiedy usłyszał pytanie ze strony dziennikarza TV Trwam, który dociekał, jakie są powody nawiązania współpracy z PO („Czym przekonał pana przewodniczący?”) - zareagował bardzo agresywnie.

Tym, że Toruń za dużo ma do powiedzenia. Szkoda słów. Ich nie nauczy… Młotkiem trzeba by, to może by nauczył ich porządku – oświadczył Lech Wałęsa.

Telewizja Trwam w swoim materiale wskazała, że to nie pierwszy raz, kiedy były prezydent nawołuje do używania przemocy. Dziennikarze przypomnieli, że jakiś czas temu Wałęsa wzywał do „pałowania związkowców”.

Warto przeczytać: Wałęsa uważa, że Trump został prezydentem, bo się na nim wzorował. Chce się z nim spotkać i „poważnie porozmawiać”

Podziel się