Szukaj

W Rosji zablokowano LinkedIn - jeden z największych portali społecznościowych na świecie

18-11-2016 09:58
Social media - ikonki widoczne na ekranie telefonu
Podziel się

Rosjanie nie będą już mieli dostępu do popularnego serwisu LinkedIn. Państwowa Agencja Roskomnadzor podjęła już pierwsze kroki zmierzające do całkowitego zablokowania dostępu do tego serwisu na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Roskomnadzor to agencja, która zajmuje się nadzorem nad rynkiem telekomunikacyjnym w Rosji. W czwartek urząd wysłał do działających na terenie kraju dostawców internetu żądanie o zablokowanie użytkownikom dostępu do LinkedIn. Większość Rosjan już utraciła możliwość korzystania z serwisu.

Władze państwa podjęły takie działania w związku z brakiem porozumienia z LinkedIn w kwestii zbierania danych. W zeszłym roku wprowadzono w Rosji prawo, które zmusza właścicieli serwisów działających w tym kraju, aby gromadziły informacje dotyczące użytkowników na serwerach w Rosji. Rząd tłumaczy to kwestiami bezpieczeństwa i koniecznością zapewnienia lepszej ochrony przed atakami hakerskimi.

Koniecznie przeczytaj: Norwegia broni się przed imigrantami. Buduje płot na granicy z Rosją

Czytaj też: Rosja: prokuratura zbada, czy obchody Halloween są legalne

Według krytyków takiej polityki Kremla, rozwiązanie ma raczej pomóc w lepszej kontroli zagranicznych serwisów oraz ułatwić władzom dostęp do danych użytkowników.

LinkedIn to popularny na całym świecie serwis służący do utrzymywania kontaktów zawodowo-biznesowych. Korzysta z niego 467 mln osób w ponad 200 krajach.

Warto przeczytać: Rosja: Muzułmanka, która chodziła po ulicy z odciętą głową 4-letniego dziecka, nie trafi do więzienia

Podziel się