Szukaj

Niezwykle mocny wpis polskiego dziennikarza sportowego uderzający w Denisa Urubkę. „Jestem zażenowany jego postawą” [foto]

08-03-2018 15:13
Denis Urubko Fot. Andrei Starkov / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Dziennikarz „Przeglądu Sportowego” Jakub Radomski zamieścił wpis, w którym skrytykował Denisa Urubkę. Otóż okazało się, że himalaista, który wsławił się brawurą akcją ratunkową na Nagna Parbat, a później popadł w konflikt z pozostałymi uczestnikami wyprawy na K2, zażądał wysokiego honorarium za udzielenie wywiadu.

Tuż po powrocie Denisa Urubki do Polski dziennikarze próbowali przekonywać go do udzielania kolejnych wywiadów. Podobnie zachował się również redaktor „Przeglądu Sportowego” Jakub Radomski. Jak się okazało, nie porozumiał się z nim w tej sprawie. Wszystko za sprawą warunków przedstawionych przez himalaistę.  

W czwartek Jakub Radomski poinformował w swoim wpisie na Twitterze, że Urubko zażądał wysokiego honorarium za udzielenie wywiadu.

Koniecznie przeczytaj: Niesamowite nagranie z polskiej wyprawy na K2. Widać na nim, w jak niezwykle trudnych warunkach wspinają się Denis Urubko i Adam Bielecki [wideo]

Czytaj też: Kontrowersyjny wywiad Denisa Urubki. Rosyjski himalaista oskarżył Polaków o niepowodzenie wyprawy na K2: „... i ta cała relacja socjalistyczno-komunistyczna”

Wczoraj usłyszałem, że Denis Urubko udzieli mi wywiadu, jeśli dostanie za to honorarium (duże). Jestem tym trochę zażenowany, bo facet wrócił z narodowej wyprawy, za państwowe pieniądze, teraz uderza w kolegów i jeszcze chce na tym zarabiać.

Warto przypomnieć, że Denis Urubko opuścił bazę na K2 w atmosferze skandalu i później niezbyt pochlebnie wypowiadał się o swoich kolegach w kolejnych wywiadach. 

 

Warto przeczytać: Rosjanie kpią z Polaków i wyprawy na K2. „Polacy potrzebują co najmniej dwóch okien pogodowych lub jednego Denisa Urubkę” [foto]

Podziel się