Szukaj

Twitter będzie blokował „mowę nienawiści”. Serwis wprowadza nową funkcję

16-11-2016 16:29
Twitter - loga Twittera
Podziel się

Ostatnio dużo mówi się o cenzurze treści publikowanych na portalach społecznościowych, głównie za sprawą działań podejmowanych przez Facebook. Teraz okazuje się, że w ten „trend” zaczyna coraz mocniej wpisywać się Twitter.

Del Harvey, wiceprezes amerykańskiej firmy odpowiedzialny za kwestie bezpieczeństwa, ujawnił w wywiadzie dla „The Washnigton Post”, że na Twitterze niedługo pojawi się nowa funkcja, która pozwoli wychwycić treści określane jako „mowa nienawiści” i automatycznie je ukrywać. Każdy użytkownik portalu będzie miał możliwość dodania do indywidualnej listy słów, fraz czy emotikonów, których nie chce oglądać na swojej tablicy.

Koniecznie przeczytaj: Cejrowski tłumaczy, dlaczego nie powinno się zakazywać „mowy nienawiści”. Przytacza wyjątkowo celny przykład [WIDEO]

Czytaj też: Twitter zablokował konto Pikuś_PL. Na prośbę TVN?

Przedstawiciel firmy przyznał, że pomysł wprowadzenia nowej opcji związany był z wynikiem wyborów prezydenckich w USA. Harvey twierdzi, że po wygranej Donalda Trumpa Twitter został zalany „falą rasistowskich i ksenofobicznych wypowiedzi”.

Nie wiadomo, kiedy pomysł zostanie wdrożony, jednak, jak podkreślił Harvey, Twitter już przygotowuje szkolenia dla swoich pracowników z zakresu „internetowego języka nienawiści”.

Warto przeczytać: Pracownicy Facebooka chcieli zablokować profil Trumpa za „mowę nienawiści”. Zareagował Zuckerberg

Podziel się