Szukaj

TVP uruchomi nowy kanał związany z V4

Premier Viktor Orban odbiera statuetkę Człowiek Roku 2016 od Beaty Szydło
Podziel się

Prezes TVP Jacek Kurski zapowiada utworzenie nowego kanału telewizyjnego w języku angielskim – TV4, który będzie prezentował punkt widzenia krajów należących do Grupy Wyszehradzkiej. Swój pomysł Kurski przedstawił na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Premier Beata Szydło pozytywnie odniosła się do tej inicjatywy.

TV4 (jest to na razie nazwa robocza) będzie anglojęzycznym kanałem przedstawiającym najważniejsze sprawy dotyczące państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej. Dziennikarze portalu 300polityka.pl zastanawiają się jednak, czy grupa Polsat nie wytoczy procesu Telewizji Polskiej, ponieważ to do niej należy kanał o identycznej nazwie. Warto dodać, że ostatnio podobny proces odbył się z powództwa zarządu nc+, który protestował przeciw planowanej nazwie nowego kanału informacyjnego Polsat News+ (ostatecznie Polsat News 2). Telewizja nc+ bez problemu wygrała sprawę w sądzie.

Koniecznie przeczytaj: Konkurs na prezesa TVP. Kurski, Braun, Max Kolonko wśród kandydatów

Czytaj też: 31 sierpnia dniem wolnym od pracy? Premier Szydło: Poparłabym taką inicjatywę

Przy ul. Woronicza trwają już prace nad programem i oprawą wizualną nowego kanału. Bierze w nich udział m.in. Grzegorz Adamczyk, wcześniej szef TVP Info oraz wydawca Polsat News.

Na zakończenie spotkania premierów Polski, Węgier, Czech i Słowacji wypowiedziała się Beata Szydło, która poparła pomysł Kurskiego. W założeniu nowych zmian, reform, które mają być w UE, chcemy podnosić nową jakość komunikacji. To doskonała płaszczyzna, żeby tak się stało. Chcę pogratulować prezesowi Kurskiemu tej inicjatywy, a panom premierom powiedzieć – bo znam prezesa Kurskiego – że to człowiek, który pokonuje wszystkie przeszkody, więc na pewno za 2 lata, a może wcześniej tę telewizję otworzy – powiedziała premier.

Warto przeczytać: Grzegorz Braun odpadł z konkursu na prezesa TVP

Podziel się