Szukaj

TVN wyprodukuje program reality o imigrantach. „Chcielibyśmy, żeby to był głos w dyskusji”

09-08-2018 16:41
Siedziba TVN
Podziel się

Jak poinformował portal „Do Rzeczy”, w jesiennej ramówce TVN zaplanowano program reality o imigrantach „Wracajcie, skąd przyszliście". Uczestnicy tego show wcielą się w uchodźców i będą przemierzać trasę z Europy do Bliskiego Wschodu i Afryki. Program poprowadzi Piotr Kraśko.

Z relacji mediów wynika, że program będzie miał 4 odcinki. Podczas nich Piotr Kraśko wraz z sześcioma polskimi uczestnikami udadzą się w drogę na Bliski Wschód przez Niemcy, Austrię, Węgry, Serbię, Grecję i dalej w kierunku Libanu. Swoją wędrówkę mają zakończyć w Kurdystanie. 

„Wracajcie, skąd przyszliście" to format wymyślony w Australii i emitowany przez tamtejszą stację SBS. W oryginalnej produkcji grupa ochotników podróżowała trasą, jaką uchodźcy jechali do Australii z Iranu, Syrii, Tajlandii czy Indonezji. Uczestnicy show mieli pokonać te same przeszkody, które po drodze były udziałem uchodźców, i tym samym przekonać się o tym, z jak poważnymi problemami borykają się migrujący ludzie.

Koniecznie przeczytaj: Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński zaśpiewali „Miłość w Zakopanem”. Tak zareagowali ich koledzy z drużyny [wideo]

Czytaj też: Piotr Misiło skomentował defiladę konstytucji. „Jezus nie miałby nic przeciwko koszulce z napisem Konstytucja”

Zastępca dyrektora programowego TVN, Bogdan Czaja przyznał, że temat masowej migracji jest kontrowersyjny, jednak ten program ma być jedynie głosem w toczącej się obecnie debacie:

Mamy świadomość, że to temat politycznie drażliwy i też pewnie obyczajowo kontrowersyjny. Chcielibyśmy, żeby to był głos w dyskusji. 

Jak przypominają niektóre media, w drugiej edycji australijskiego tego programu doszło do niebezpiecznego incydentu w Syrii. Uczestnicy zostali tam niespodziewanie ostrzelani przez bojowników Państwa Islamskiego.

Warto przeczytać: Konflikt TVN z twórcami Vogule Poland. Ostry komentarz Dody [wideo]

Podziel się