Szukaj

To nagranie znowu jest hitem. Przypomniano słynną relację dziennikarki TVN z wyborów w USA [wideo]

27-11-2018 18:30
Jolanta Pieńkowska Fot. Filippo / You Tube / screen YouTube
Podziel się

List wysłany przez ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher do premiera Mateusza Morawieckiego w obronie TVN wywołał lawinę oburzenia i krytycznych komentarzy. Internauci masowo przypominają, jak stacja komentowała zwycięstwo Donalda Trumpa w amerykańskich wyborach.

Piszę, by wyrazić głębokie zaniepokojenie ostatnimi wypowiedziami członków rządu polskiego przeciwko dziennikarzom i kierownictwu TVN i Discovery dotyczących dochodzeniowej historii, którą TVN24 puścił w „Superwizjerze” w styczniu 2018 r. Na temat działalności neonazistów w Polsce. (...) Zadziwiające jest to, że te osoby publicznie atakowały dziennikarza, który wypełniał funkcje niezależnych mediów w tętniącej życiem polskiej demokracji

Koniecznie przeczytaj: Nie żyje posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Jolanta Szczypińska miała 61 lat

Czytaj też: Ostre starcie Donalda Trumpa z dziennikarzem CNN. Prezydent USA nie szczędził mocnych słów [wideo]

- pisała w swoim liście Mosbacher, wyrażając nadzieję, że członkowie polskiego rządu „powstrzymają się od atakowania, nie mówiąc już o ściganiu, niezależnych dziennikarzy, którzy wyrażają publiczne interesy i wzmacniają nasze społeczeństwa”.

Komentatorzy poza arogancką treścią z wprost wysuwanymi żądaniami zwrócili uwagę na niechlujny styl listu, w którym pojawiła się literówka nawet w nazwisku premiera Morawieckiego.

Więcej tutaj: Ambasador USA napisała list do polskich władz. Skrytykowała w nim ataki na dziennikarzy TVN [foto]

Tymczasem w sieci odświeżono kultową już niemal relację stacji TVN z ostatnich wyborów prezydenckich w USA, w których zwyciężył Donalda Trump.

Co teraz będzie, jeśli rzeczywiście Donald Trump zdobędzie albo przekroczy 270 głosów elektorskich? (...) Co będzie z weteranami obrażonymi przez Donalda Trumpa? Co będzie z kobietami, którym Donald Trump okazywał kompletny brak szacunku? Co będzie wreszcie z Hillary Clinton? Co będzie wreszcie z obietnicami wyborczymi? (...) Co stanie się z mediami? Co będzie kiedy obudzimy się z prezydentem Donaldem Trumpem? (...) Wtedy już nie będzie telepromptera, nie będzie nikogo kto będzie mówił „Donaldzie, tylko nie tweetuj” nie będzie nikogo, kto będzie mówił „uspokój się, czytaj z telepromptera, nie mów nic od siebie”

- komentowała w dramatycznym tonie Jolanta Pieńkowska z TVN.

Nagranie poniżej:

Pojawiła się nawet wersja z angielskimi napisami:

W sieci przypominane są także inne nagrania:

Warto przeczytać: Król Maroka zasnął… w czasie przemówienia prezydenta Francji. Wymowna mina Donalda Trumpa [wideo]

Podziel się