Szukaj

Oburzenie po słowach dziennikarki TVN. Ogłosiła, że „pisowska ustawa jest niezgodna z Konstytucją” [wideo]

05-07-2018 12:01
Dziennikarka TVN o niezgodności ustawy z Konstytucją Fot. antykwadrat / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Trwają protesty przeciwko zmianom w prawie o Sądzie Najwyższym. Rządową reformę krytykuje także część mediów. Okazuje się, że niektóre z nich same ferują wyroki w zakresie tego, co jest, a co nie jest zgodne z Konstytucją.

Dziś Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf została zaproszona do Pałacu Prezydenckiego na godzinę 16.00 na spotkanie z Prezydentem. Wtedy ma poznać decyzję o przejściu w stan spoczynku, o zakończeniu kadencji, bo tak mówi nowa, pisowska ustawa o Sądzie Najwyższym

- poinformowała dziennikarka na antenie TVN24.

Z tej ustawy, przygotowanej przez prezydenta, ale przegłosowanej przez Prawo i Sprawiedliwość, wynika, że jedna trzecia sędziów Sądu Najwyższego ma przejść na emeryturę. To jest zgodne z ustawą, ale nie jest zgodne z Konstytucją

Koniecznie przeczytaj: Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu uznał, że wspieranie rodzin z dziećmi narusza polskie prawo. „Faworyzowanie małżeństw z dziećmi jest niezgodne z Konstytucją”

Czytaj też: Gowin stawia się Kaczyńskiemu! „Nie poprę tego rozwiązania. Jest sprzeczne z Konstytucją”

- dodała po chwili.

Słowa te wywołały oburzenie internautów, którzy zauważają, że to Trybunał Konstytucyjny ma wyłączne kompetencje, aby stwierdzić, czy coś jest zgodne z ustawą zasadniczą.

Pod filmem z wypowiedzią dziennikarki pojawiło się sporo komentarzy. Niektórzy internauci twierdzą, że sprawą powinna zająć się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Warto przeczytać: Prokuratura sprawdza legalność Komunistycznej Partii Polski

Podziel się